Капелани УГКЦ встановили цілодобове чергування біля Благовіщенської церкви у КоломиїКоординаційна рада військових капеланів УГКЦ у Коломиї прийняла рішення щодо подальших богослужінь біля храму Благовіщення.

Про це у Facebook написав капелан Василь Довганюк,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Дзеркало Коломиї. “Богослужіння щоденно о 9.00, 13.00, 17.00 духовенством УГКЦ. Цілодобове чергування і молитви. Заборона служіння біля храму представникам МП. Координатор військових капеланів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ – о. Михайло Дзюба!” – йдеться у дописі.

Як писав Християнський портал КІРІОС, на початку літа громада міста та священики намагалися переконати парафіян церкви Благовіщення Діви Марії вийти з-під Московського патріархату. Після перемовин приміщення храму опечатали.

Згодом невідомі пригрозили фізичною розправою “кіборгу” Василю Кузьмину за його позицію щодо повернення законним господарям храму Благовіщення.

Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ зробила заяву щодо подій навколо храму Благовіщення і опублікувала історичні відомості про церкву.

Московський патріархат у свою чергу звинуватив Коломийську міську раду в “розпалюванні ворожнечі та дестабілізації міжконфесійних відносин в регіоні”.

В результаті частина парафіян вирішила перейти з підпорядкування Московського патріархату  до Київського. Нагадаємо, суд частково задовільнив позов Московського патріархату проти поліції та міськради у Коломиї.

Як повідомлялося, днями про вихід з-під Московського патріархату заявила церковна громада у Старому Гвіздці, що на Коломийщині.