Блаженніший Святослав зустрівся зі звільненим з полону українським вченим (ВІДЕО)Блаженніший Святослав зустрівся зі звільненим з полону українським релігієзнавцем Ігорем Козловським. Вчений пробув у полоні бойовиків - окупантів майже два роки. У коментарі Живому телебаченню він зізнався, що протягом ув'язнення черпав духовні сили у молитві.

Я зрозумів, що люди мене люблять не тільки на словах, але й у справах. Блаженніший Святослав і представники різних Церков, а також громадські організації та навіть прості люди доклали великих зусиль для того, щоб мене визволити. А що ж було рушієм їхніх зусиль?... Любов! Це саме те, чим ми дихаємо і повинні жити. 
Такі слова після зустрічі з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ, сказав відомий український вчений-релігієзнавець Ігор Козловський. Він перебував у полоні бойовиків так званої ДНР майже два роки. Його довго не включали в списки на обмін. Але нарешті, напередодні Нового року, довгоочікуване звільнення Ігоря Козловського та багатьох інших наших полонених сталося.

Сьогодні він прийшов, щоб особисто подякувати Блаженнішому Святославу за усю підтримку, яку він отримував під час перебування в ув’язненні, а також за усі зусилля задля його звільнення.

Зустріч Блаженнішого Святослава з п. Ігорем відбулася 12 січня у резиденції Глави УГКЦ у Києві.

«Я відчуваю, що Господь вас зберіг задля якоїсь особливої місії», – сказав на початку Предстоятель УГКЦ. У відповідь релігієзнавець потвердив, що сам задумувався над питанням чому і навіщо так сталося? «Думаю, що моє завдання сьогодні – передати свій досвід. Адже, якщо ти пережив біль, знущання, приниження, то цей досвід потрібно передавати», – пояснив п. Ігор.

Глава УГКЦ запропонував п. Козловському спільно розпочати науковий проект, за допомогою якого показати як брутально можуть використовувати релігію, релігійні переконання для досягнення своїх політичних цілей.

«Нам потрібно розкрити різні способи і намагання інструменталізували Церкву. І це ми бачимо не тільки на непідконтрольній території Донбасу, але й тут. Сьогодні Церква має високий рейтинг довіри, якого, на жаль, не мають державні інститути. Ми бачимо дві небезпеки: з одного боку використати Церкву для своїх політичних цілей, з іншого – її дискредитувати», – сказав Блаженніший Святослав.

Він розповів, що в УГКЦ підготували спеціальну інструкцію для священнослужителів про те, як поводитися під час передвиборчої кампанії, щоб не дати себе використати. Інший документ: «Про політичну активність мирян». «Духовенство не може займатися політикою, але сумлінні, відповідальні, морально зрілі миряни повинні йти в політику», – пояснив Предстоятель УГКЦ.

На завершення зустрічі Блаженніший Святослав вручив Ігорю Козловському «Медаль Блаженнішого Любомира», яку той зі зворушення і подякою прийняв. Також сторони домовилися про наступні подібні зустрічі

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Депаратмент інформації УГКЦ.