Під час Різдвяних свят у Будапешті перебувала чудотворна ікона Матері Божої ЗарваницькоїРіздвяна свята в Будапешті розпочалися традиційно з Божественної Літургії в церкві Святого Михаїла, що на вулиці Ваці, 47. Святкову Літургію очолив о. Дам'ян Габорій, священик для українців в Угорщині. Своїм церковним співом прикрасив різдвяне Богослужіння місцевий хор «Новус».

У день Різдва Христового, після Божественної Літургії, відбулася святкова трапеза та концерт за участю гостей із України та української малечі з Будапешта. Із привітальним словом до присутніх в залі звернувся отець Дам'ян, який закликав замислитися над тим, що значить Різдво Христа в моєму житті.

Уже стало традицією, що на Різдво Христове до Будапешта приїжджають українці з усієї Угорщини.

Особливим моментом для української громади Угорщини  було те, що під час Різдвяних свят у церкві Святого Михаїла, де українська громада збирається на богослужіння, була виставлена для почитання чудотворна  ікона Матері Божої Зарваницької. Ікона прибула до Угорщини за сприяння владики Йосифа (Міляна), голови Пасторально-Міграційного відділу УГКЦ. Ця ікона була також виставлена в  угорському греко-католицькому храмі Святого Флоріана, де угорці мали можливість перед нею помолитися.

У час Різдвяних свят українські родини  в Будапешті відвідує різдвяний вертеп, який складається з діточок, молоді та дорослих. Його організувала  спільнота «Назаретські родини» при українській парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу УГКЦ в Угорщині