Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

УГКЦ та МЗС обговорли шляхи та можливості співпраці для вирішення найбільш гострих соціальних проблем України під час збройної агресії з боку РФ12 січня 2018 року в Міністерстві закордонних справ України під час зустрічі начальника Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва Лариси Дір з Секретарем Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владикою Богданом (Дзюрахом) було обговорено шляхи та можливості співпраці в гуманітарній площині, яка є важливою для вирішення найбільш гострих соціальних проблем України під час збройної агресії з боку РФ.

Відзначено важливу роль гуманітарної ініціативи Папи Римського Франциска «Папа для України», яка є найбільш масштабним гуманітарним проектом Католицької Церкви, що реалізується з метою підтримки нашої держави в умовах, які Понтифік охарактеризував як «війну», що приносить великі страждання населенню.

Суттєвий внесок належить також міжнародному благодійному фонду «Карітас України», який допомагає людям, які опинились у складних життєвих обставинах — переселенцям, мешканцям буферної зони, представникам інших уразливих груп населення, які потребують захисту та підтримки (програми фонду фінансуються, зокрема, урядами ФРН, Польщі, Нідерландів, Японії, США, Європейським Союзом (Європейська комісія з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги), Карітасами ФРН, Австрії, Польщі, Іспанії, Норвегії, Чехії, Ініціативою «Папа для України»).

Окрема увага у ході зустрічі приділена координації заходів, пов’язаних з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, що спрямовані на визнання світовою спільнотою Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом українського народу, поширення правдивої інформації про «Житницю Європи», населення якої зазнало мільйонних втрат внаслідок штучно організованого голоду. Зазначені заходи відбуватимуться протягом 2018 року,- повідомляє Християнськи портал КІРІОС з посиланням на mfa.gov.ua