• У Коломиї відбувся Захід “Тарас живе і промовляє”, до 204-ї річниці від дня народження Т. ШевченкаУ всякого своя доля

                                                                              І свій шлях широкий…

                                                                                     Тарас Шевченко

Студенти та викладачі Коломийського навчально-наукового інституту провели захід “Тарас живе і промовляє” в кафе “Флірт”, приурочений до 204-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

“Шановна коломийська еліто, дорога студентська молоде, найдорожчі наші учні, вітаю Вас сьогодні на цьому чудовому вечорі, присвяченому генію Тарасові Шевченку. Велич Тараса Шевченка полягає в тому, що він зумів повернути українському народу національну гідність і необхідність боротися за відновлення незалежної Української Держави. Його безмежна любов до українців та України проявлялася в тому, що він навчав і переконував про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, адже “в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля”. Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Шевченко відстоював розвиток української національної культури, водночас поет з повагою ставився до культур інших народів. Тарас Шевченко вважав необхідним для розвитку української культури використання досвіду інших народів. Дорогі студенти та учні, як зазначав Шевченко, “учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь”, – на початку заходу звернувся до присутніх Преосвященний владика Коломийської єпархії УГКЦ кир Василь Івасюк.

Директор Коломийського навчально-наукового інституту Юрій Плекан наголосив: “Широта політичного мислення, боротьба проти соціальної неправди і неволі, проти будь-якого насильства над людиною піднесла Тараса Шевченка до вершин речника української нації. Шевченкове слово, його поетична мова запалювали та й запалюють  серця мільйонів патріотичним вогнем. Поет оповив крилом слави українську історію. Метою  творчих акцій, які ми проводимо, є уславлення великого українського поета, прилучення студентської та учнівської молоді  до його творчої спадщини, утвердження в незалежній Україні високих духовних ідеалів безсмертного Кобзаря”.

Доцент кафедри філології, член Національної спілки письменників України Микола Васильчук розповів присутнім про лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, творчість  яких пов’язана з Коломиєю,  зокрема про Василя Герасим’юка, Романа Іваничука, Тараса Мельничука, Степана Пушика, а також зачитав поезію “Коломийська елегія” Василя Герасим’юка зі збірки “Кров і легіт”. Студенти напрямів підготовки “Філологія (українська мова та література)” та “Початкова освіта”  Ольга Морочило, Вікторія Перегінець, Михайло Непийвода, Надія Тинкалюк прочитали улюблені вірші видатного поета. Присвяту Кобзарю продекламувала студентка 4 курсу напряму підготовки “Початкова освіта” Софія Дмитрук. Родзинкою вечора став виступ студентки Ірини Іллюк та вчителя початкових класів Коломийської СШ І-ІІІ ст. № 1 ім. В. Стефаника Елли Неміш, котрі виконали кілька пісень на тематику віршів Кобзаря. Також цьогоріч уривки з творів Тараса Шевченка декламували учні 4-В класу Коломийської СШ І-ІІІ ст. № 1 ім. В. Стефаника Надія Волощук, Богдан Гнатюк, Анастасія Котів, Ірина Паньків, Оксана Романюк, Богдана Семенюк (класний керівник – Елла Неміш). Відомий український скульптор та художник Василь Андрушко поділився враженнями від перебування в будинку в Санкт-Петербурзі, в якому останні роки жив, творив і помер геній Тарас.

 


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на kolugccorgua.