В Будапешті вшанували українського пророка Тараса ШевченкаВ неділю, 11 березня, парафіяни української греко-католицької парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Будапешті, вшанували українського пророка Тараса Шевченка. Захід розпочався після Божественної Літургії на площі Тараса Шевченка в Будапешті, де українська громада Будапешта зібралася на поминальну молитву перед пам'ятником видатного поета.

Молитву очолили о. Акош Маклари, судовий вікарій угорської греко-католицької митрополії та о. Дам’ян Габорій, священик для українців в Будапешті. 

Після молитви, до присутніх з промовою звернулася п. Хортяні Ярослава, представник українців в Угорському парламенті, а п. Оксана Габорій продекламувала вірш "Розрита могила".

Українські парафіяни в Будапешті, кожного року, під час березневих днів, проводять молитовну зустріч на площі Тараса Шевченка в Будапешті.

 

Довідка:

Відкрито пам'ятник 11 липня 2007 року. Встановили монумент у сквері греко-католицької церкви на правому березі Дунаю в Буді навпроти МЗС Угорщини, тобто на перехресті популярних туристичних маршрутів.

Автор пам'ятника — Іван Микитюк, член Національної спілки художників України, професор Львівської академії мистецтв, Заслужений діяч мистецтв України (проживає у Львові). Пам'ятник вилито з бронзи, загальна висота — 3 метри.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.