У храмі УГКЦ на Аскольдовій могилі освятили настінний розпис27 вересня 2018 року, у свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього отець Василь 

Чудійович, Канцлер Київської архиєпархії, освятив настінний розпис каплиці Воздвиження Хреста Господнього на Аскольдовій могилі.

Цього дня у храмі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі, з нагоди свята о. Василь Чудійович очолив Божественну Літургію. По Її завершенні звершив чин освячення настінного розпису каплиці Воздвиження Хреста Господнього. Каплиця присвячена молитві за упокій родини Демидовських і всіх похованих на Аскольдовому кладовищі, воїнам, які віддали життя за волю України та Героям Небесної Сотні.

Довідка. Каплиця Воздвиження Хреста Господнього на Аскольдовій могилі – це відновлена каплиця поховального гробівця родини Демидовських, єдиний поховальний склеп що зберігся і не був розграбований. При архелогічних дослідженнях було встановлено цілісність склепу.

Добродій Павло Синоверський в 1995 відновив цю поминальну каплицю та отець Ігор Онишкевич освятив її на честь Воздвиження Чесного Хреста. Біля каплиці завершувалась парафіяльна Хресна дорога від Дніпра з наміром утвердження Воскресіння Русі-України.

В часі реставрації Церкви святого Миколая чудотворця на Аскольдовій могилі 1997-98 р в цій каплиці з вересня по 22 травня 1998 року відправлялися парафіяльній Служби Божі, вічались і Христили дітей.

Друга черга реставрації каплиці відбулась 2016-17 роках під контролем архітектора Юрія Бородкіна і коштом Добротворців Юрія і Галини, внутрішні роботи та обліцовка мармуром і виготовлення Престолу і проскомедійника і грецького мармуру зроблено коштом Василя та Олени.
Утеплення й облаштування фасаду зроблено родиною Івана і Марії з Самбора.
Настінні фрески виконують митці Петро і Марина.

Каплиця присвячена молитві за упокій родини Демидовських і всіх похованих Аскольдовому кладовищі, воїнам що віддали життя за Вітчизну в її історії й сьогоднішній війні російсько – українській на Донбасі та Героям Небесної Сотні.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу Київської архиєпархії