Владика Гліб (Лончина): об’єднання УПЦ це справа Православних, проте це має враховувати інтереси українцівЛіга Українських Католицьких Жінок Австралії, під головуванням Анни Полатайко, успішно провели чергову громадську освітню зустріч.

У п’ятницю, 5 жовтня 2018 року, у Каже Трембіта Владика Гліб, Єпископ для Українських Католиків у Великобританії та Ірландії, презентував лекцію про Патріарха Йосифа Сліпого та взяв участь в обговоренні теми про надання Томосу Українській Православній Церкві в Україні.

Зал був повністю заповнений. Говорячи про Патріарха Йосифа, Владика Гліб зазначив, що існує три причини чому Патріарха, який пережив 18 років радянського Ґулаґу, завжди пам’ятатимуть.

По-перше, він нагадав світові, що усі Східні церкви перебувають під головуванням Патріарха. Українська Церква мусить мати визнаного лідера. Він першим підняв це питання у 1963 році, під час Другого Ватиканського Собору. Сьогодні українські греко-католики підтримують цю думку та активно використовують цей термін. Усі вони знають, що офіційне визнання – це лише питання часу.

Він також зазначив, що бажання Патріарха відновити Український Католицький Університет було сміливим та надихаючим. Університет, який веде свою історію з 1930 років, зараз знову діє та розвивається в Україні. Проте він відродився у Римі під його керівництвом.

 Владика Гліб також підкреслив, що Патріарха Йосифа пам’ятатимуть за об’єднання нашої Церкви, яка зараз існує на всіх континентах. Завдяки йому, сьогодні у нас є 50 єпископів, які сходяться на Синод та підтримують духовну та літургійну єдність з Україною. Це є справжнім Божим Благословенням.

Під час другої частини вечора Владика Гліб поділився своїми думками на складну тему об’єднання Української Православної Церкви. На його думку, це - справа православних, проте це має враховувати інтереси українців.

Було зазначено, що Українська Греко-Католицька Церква підтримує ідею, але ніяким чином не втручається. Українська Православна Церква має сама вирішити це питання.

Виступ продовжився жвавою дискусію довкола обох тем.

Єпархія дякує Владиці Глібові за його візит.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на catholicukes.org.au