Нова реліквія у Барському монастиріХраму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Бар (Вінницька область) даровано частинку мощей святого Миколая Чудотворця.

3 грудня 2018 року владика Іриней Білик, Канонік Папської базиліки святої Марії Більшої (Santa Maria Maggiore), прибув до храму Різдва Пресвятої Богородиці у м. Бар, щоб передати довгоочікувану Святу реліквію – мощі Святого Миколая, Архиєпископа Мир Лікійських, Чудотворця, для привселюдного почитання та отримання щедрих Божих ласк через заступництво цього святого.

Ієромонах Мелетій Батіг, ЧСВВ, на подвір’ї монастиря разом з вірними процесійно зустрів владику Іринея, який урочисто передав мощі св. Миколая Чудотворця. У храмі диякон Петро Токач зачитав грамоту про передання мощей на постійне перебування у храмі.

З цієї нагоди було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію та Молебень до св. Миколая Чудотворця. Опісля владика Іриней поблагословив усіх присутніх мощами та помирував миром з міста Рим.

Святий Миколай є покровителем сиріт, удів, бідних, мореплавців та усіх знедолених людей. Спочатку святий Миколай був похований у церкві в місті Демре на території сучасної Туреччини. У травні 1087 італійські купці перевезли мощі святителя до Італії, і в даний час знаходяться в крипті базиліки святого Миколая в італійському місті Барі.

 

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу osbm.in.ua