Аудієнція у Вселенського Патріарха Варфоломія

18 лютого 2012 р. у своїй резиденції на Фанарі (Стамбул, Туреччина) Його Всесвятість Варфоломій І, Архієпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський Патріарх, прийняв делегацію Священичого Братства Святого Климента Римського Донецько-Харківського Екзархату УГКЦ. Цей візит відбувся з благословення Блаженнішого Патріярха Святослава (Шевчука). Під час аудієнції Його Всесвятість звершив молитву перед Фатімською екуменічною іконою Пресвятої Богородиці «Тобою єдність». Цей візит і саме священнодійство були здійснені в рамках реалізації унікального екуменічного проекту на Сході України - створення Марійського Центру Пресвятої Богородиці Фатімської. Фатімської Центр покликаний служити справі єдності всіх християн, що вшановують Пресвяту Богородицю у світлі Її Фатімського об’явлення.

"Аудієнція відбулася в резиденції Його Всесвятості. Зустріч пройшла в чудовій і теплій обстановці і тривала більше 40 хвилин. Патріарх прийняв нас у своєму робочому кабінеті, стіни якого бачили і чули і президентів безлічі держав, і царствених осіб, і політиків, і інших знаменитих людей планети.

Його Всесвятість відразу ж поцілував нашу ікону, дав особисто кожному своє благословення, пригостив знаменитої цукрової патокою з найчистішої прохолодною водою і відмінною турецькою кавою. Потім неквапом потекла розмова ...

Патріарх говорив про розділене християнство, про те, як ми всі - і православні, і римо-, і греко-католики любимо Божу Матір, про те, як Вона любить нас, не дивлячись на наші поділи і негаразди. Про те, що Вона одна для нас Матір, і в цьому наша надія і сподівання на те, що Її молитвами колись всі розділення припиняться.

Ми говорили про нашу місію і про Фатімську ікону, що іменується «Тобою єдність», про наші молитви до Богородиці про єдність, про наші плани і майбутнє паломництво цієї святині.

Патріарх тепло згадував свій візит в Україну, говорив про трагічний поділ українського православ'я, про ті труднощі, які відчуває процес християнської єдності.

Патріарх просив передати своє особисте привітання Його Блаженству - Блаженнішому Святославу, Верховному Архієпископу Києво-Галицькому, Патріарху, Отцю і Главі УГКЦ, а також Блаженнішому Верховному Архієпископу - емериту Любомиру кардиналу Гузару.

Ми просили, щоб через нашу ікону Його Всесвятість передав своє Патріарше благословення українському народові, всім християнам, хто в особі Марії вшановує Богородицю і Приснодіву. Патріарх з радістю погодився на це і запевнив, що наша країна, наш народ в його серці і молитвах завжди на особливому місці. Ми розповіли, що бажаємо пронести нашу ікону по всій Україні і що Патріарше благословення і молитва досягнуть умів і сердець усіх українських християн.

В кінці зустрічі Патріарх благословив з любов'ю кожного члена нашої делегації, а також співробітників Генерального Консульства України в Стамбулі - консула Сергія Миколайовича Кравченка і віце-консула Олександра Вікторовича Кучму. Завдяки праці цих людей, а також самого Генерального Консула України в Стамбулі Богдана Васильовича Яременка, відбулася ця зустріч. Адже спочатку вона планувалася на 20 лютого і наше Консульство витратило кілька місяців, щоб знайти для неї місце в щільному графіку Патріарха. Але буквально за три дні до нашого відльоту до Стамбулу, виявилося, що Патріарх якраз цього дня буде вперше в історії країни виступати в Парламенті Туреччини. Співробітникам Консульства за одну добу вдалося узгодити з Патріаршої канцелярією нову дату аудієнції так, щоб наш приїзд у Стамбул не виявився марним. Віримо, що Сама Божа Матір обрала цих людей для виконання такої важливої для України місії - велика їм за це наша вдячність.

Дісталися нам і Патріарші подарунки - хрестики, ікони, буклети, які Патріарх особисто підписав кожному учаснику зустрічі. Але найголовнішим втіхою і радістю для нас, у підсумку цієї зустрічі, була наша Святиня - ікона Богородиці, яка повезе в Україну благословення Вселенського Патріарха Варфоломія І - для єдності, для злагоди, для процвітання нашого народу". - Про все це пише архимандрит Тихон (Кульбака) на власній сторінці ФБ.