В Івано-Франківьску активно триває Х Міжнародний фестиваль В Івано-Франківьску активно триває Х Міжнародний фестиваль "Коляда на Майзлях". Традиційно на "Коляду на Майзлях" приїжджають колективи не тільки з усіх куточків України, а й з-за кордону. Особливою гостею цьогорічного фестивалю стала легенда української народної пісні – Ніна Матвієнко. На завершальний день фестивалю до міста завітає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

8 січня, в Івано-Франківську після Архієрейської Літургії, яку звершив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин в храмі Царя Христа відбулось урочисте відкриття Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях». Цього року фестиваль став десятим ювілейним і перейшов у статус міжнародного.

На Архієрейській Божественній Літургії разом із Владикою молилися отці Чину святого Василія Великого, а також велика кількість містян та гостей обласного центру, які приїхали не лише з різних куточків Прикарпаття, а й з цілої України і, навіть, з інших країн. Цьогоріч для участі в фестивалі зареєструвалась близько 50 колективів-учасників, які цілий тиждень величатимуть народження Спасителя у піснях-колядках. Також завітають гості із Польщі, Молдови та інших країн. Окремо слід виділити виступи колективів із зони бойових дій - Волновахи та Попасної.

Звертаючись до вірних в часі проповіді, настоятель монастиря прп. о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, виголосив Різдвяне послання Митрополита Володимира Війтишина до духовенства, вірних та всіх людей доброї волі.

Після спільної молитви Митрополит Володимир привітав присутніх у храмі з Різдвяними святами. В особливий спосіб Владика привітав усіх сьогоднішніх іменинників – Йосифів та Марій, бажаючи їм постійно брати приклад зі своїх Небесних заступників.

В перший день фестивалю, для франківців співали колективи монастиря Царя Христа: парафіяльний хор «Надія», дитячий хор «Божі ангелята», молодіжний хор «Осанна», молодіжний хор «Істина», камерний хор «Cantemus», а також вокальне тріо «Жива вода» та гурт «Гроно любові».В Івано-Франківьску активно триває Х Міжнародний фестиваль

Заслужена артистка України Ніна Матвієнко виступила перед франківцями та гостями столиці Прикарпаття другого фестивального дня - 9 січня. Спершу вона виступила на головній сцені, що на Вічевому майдані, а опісля – також у храмі Царя Христа.

Разом із Ніною Матвієнко на сцені колядувала муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького з Києва.

Перед цим на сцені виступав хор "Кредо" Івано-Франківського Катедрального собору Святого Воскресіння, молодіжний хор "Осанна" монастиря Царя Христа УГКЦ, фольклорний ансамбль "Дзвіночки" ДМШ № 1 та хор "Еммануель" парафії костелу Святого Валентина.

Нагадаємо, що 13 січня о 14:00 год. від монастиря оо. Василіян (вул. Незалежності, 181) до Вічевого майдану пройде святкова хода з колядою, на яку організатори сердечно запрошують всіх бажаючих містян на гостей Прикарпаття.

Завершиться фестиваль "Коляда на Майзлях" у понеділок, 14 січня, о 12 годині Архієрейською Божественною Літургією за участі Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука та Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. 

Після спільної молитви о 16:00 год. запланований Гала-концерт фестивалю «Коляда на Майзлях» за участю народної артистки України Марії Бурмаки, гурту «Gypsy Lyre» та учасників фестивалю.

 

  Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ