Українська грекокатолицька громада у Польщі відзначала Різдвяні СвятаСвято Різдва Христового в перший день у Перемишлі, в Соборі Святого Івана Хрестителя, очолив архиєпископ Іван Мартиняк.

6 січня, в неділю о 21.00 святкування почалися нічною відправою Повечеря Великого, а опісля Служилася Свята Літургія. 7 січня архиєпископ Іван Мартиняк очолив Святу Архієрейську Літургію в 9.00 годині. Вірні того самого дня мали нагоду брати участь , ще у вечірній Святій Літургії о годині 17.00.

6 січня 2019 р., вірнi  української грекокатолицької громади на південній Празі у Варшаві, по Алеї Станів Зєдночоних засіли до спільної Святої Вечері.

Учасники виготовили традиційні страви, якими заставили святочно підготовлені столи. Не забракло смачної куті, пирогів, риби, борщу з вушками та голубців. Цю різдв’яну вечерю попередила спільна молитва під проводом о. Володимира Рачковськово, який привітав усіх та поділився хлібом- просфорою. Різдв’яну радість розділяли з нашими вірними священики і Сестри монахині римокатолицької Парафії під покровом Матерї Божої Цариці Польських Мучеників. Підчас Святої Вечері лунали колядки та можна було відчути велику радість з святкування приходу на землю Божого Сина. Наймолодші учасники заспівали колядки та деклямували віршики. Після Святої Вечері, відбулося Велике Повечер’я, а від так  Божественна Лiтургiя празника Різдва Христового.

У Кракові Митрополит Перемисько – Варшавський Архієпископ Євген Попович очолив літургійні відправи Різдава Христового

Свято Різдва Христового це виняткова подія, для вірних Кракова в цьому році стала виняковою. Літургійні Богослуження Різдва Христового, очолював Митпрополит Перемисько-Варшавський Архієпископ Євген Попович. Усі торжества, також записувало телебачення TVP1. Торжества почалися нічною відправою Повечеря Великого, о годині 21.00 в неділю, та опісля Святою Архієрейською Літургією. Богослуження закінчилися пізно в ночі. Парохом та організатором урочистостей в Кракові був отець протоієрей Петро Павлище та сотрудник Адріян Лихач.

Різдвяний час в Екуменічному Домі Соціальної Допомоги в ПралківцяхУкраїнська грекокатолицька громада у Польщі відзначала Різдвяні Свята

Різдвяний час – особливий час в Екуменічному Домі Соціальної Допомоги в Пралківцях – сповнений радістю, домашнім затишком, колядою. В очікуваний день Навечір’я Різдва Христового на молитву, а опісля на Святу Вечерю чисельно зібрались Мешканці, Сестри із Перемиських спільнот, Працівники, приятелі Дому. Достойні гості, які прийшли розділити з нами радість Святого Вечора – Архиєпископ Кир Іван Мартиняк, пралат кс.Станіслав Бартміньський та о.Дмитро Лешко. Творячи одну велику родину складали собі Різдвяні побажання, ділилися просфорою, колядували.
 
Святкуючи Різдво Христове не забракло і колядників з вертепом, які принесли до нашого Дому радісну новину Різдва, святковий настрій та багато усмішок. В День святого первомученика Стефана, Святу Літургію очолив Митрополит Кир Євген Попович у співслужінні о.Дарія Вовка та о.Дмитра Лешка.
 
Кожен пережитий день вносив щось нове і неповторне, а радісний спів колядок творив чудову атмосферу цих днів.
Нехай спільно пережитий час чудесного Божого Народження, спонукує нас зупинитися в молитві перед цією Таємницею, віддати поклін та неустанно славити Господа.
 
 
Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkiew.org