Відбулися реколекції для священиків, які служать в ІталіїЗ 4 по 7 лютого 2019 р. в м. Ассиж відбулися реколекції для священиків, які служать вірним УГКЦ в Італії. Духовні науки провадив відомий сучасний богослов та митець о. Марко Рупнік, ТІ.

Під час реколекцій душпастирі брали участь у духовній віднові, роздумуючи над правдивим значенням духовного життя та аналізуючи впливи на християнську віру культурних динамік сучасного світу. Будучи директором центру Алетті, завданням якого є пошук духовного обличчя християнина в сучасній європейській культурі, та подолання великого поділу між сходом і заходом, реколектант був здатним відповісти на глибокі запитання сучасності, беручи до уваги обидві християнські традиції сходу і заходу, які разом можуть вказати на живого Христа.

Щодня священнослужителі мали нагоду спілкуватися з духівником, особисто та спільно молитися та розважати над Божим Словом в «Домі Миру», який знаходиться поруч базиліки св. Святої Марії Ангельської (Santa Maria degli Angeli).

Реколекції завершилися Божественною Літургією, яку очолив владика Діонісій, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії, у співслужінні священиків, що брали участь у днях духовної віднови, та двох єпископів латинського обряду: Паоло Джулієтті, архиєпископа Лукки (mons. Paolo Giulietti) та Доменіко Соррентіно, єпископа Ассижу (mons. Domenico Sorrentino). Після Літургії єпископи звернулися до учасників з привітальним словом, висловили вдячність та раділи з нагоди у видимий спосіб втішатися єдністю обох традицій, дихаючи «двома легенями» сходу і заходу.

Спільна Літургія відбулася в «Порціунколі», церковці IV ст., що знаходиться всередині базиліки Святої Марії Ангельської. Цей маленький храм був довгий час покинутим, але став третім храмом, який відновив св. Франциск, отримавши об’явлення. Саме тут цей великий святий зрозумів своє покликання та заснував францисканський орден у 1209 р., який і опікується сучасним Санктуарієм.

Після реколекцій священики також мали спільні збори, де обговорювали важливі питання, пов’язані з душпастирством УГКЦ в Італії,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на chiesaucraina.it.