У Казерті відбулася спільна розколядаЗима — таки найбагатша на свята пора року. До них ми готуємося заздалегідь, на них чекаємо, очищуємо тіло й душу і віримо в дива, які зазвичай дарує Різдво. А господині не забувають про традиційні для цих свят народні страви.

А що українська нація кристалізувала в собі найкраще за віки, то нам залишається лише не розгубити ті кристали, а й зберегти їх для своїх дітей та онуків, передати мову різдвяних символів і звичаїв, не додаючи нічого чужого, бо у нас є все своє. 

Це найбільш важливо та актуально для тих українців, які довгий час живуть і працюють за кордоном, виховують тут своїх дітей та онуків. Дякуючи парохові Казерти отцеві Ігорю Данильчуку та численним активістам українці, що проживають в італійському регіоні Кампанья можуть стати учасниками та глядачами чарівного дійства, яке відображає звичаї та традиції різних регіонів України, присвячені народженню Сина Божого - Ісуса Христа.

3 лютого 2019 р.Б. з'їхалися українці на ювілейну 5 Спільну Розколяду до Казерти. Ціль даного заходу - віддати належне прадідівським традиціям, пов'язаним із святкуванням Різдва та привити любов до українських звичаїв підростаючому поколінню. Адже більшість із них народилися тут, в Італії, і ніколи не бачили колядників, щедрівників, вертепів, бо не мають можливості поїхати в Україну в Різдвяний час, а книжки та перекази батьків цьому не навчать, бо, як говорить мудре народне прислів’я, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Радіє серце, коли бачиш завзятість, горіння та безліч нових ідеї, які щедро пропонують учасники свята. Чисельні артисти, ансамблі, діти та молодіжні колективи старанно готувалися до виступу.

Розпочалося свято в Соборі "Святого Антонія Падевського". Ангельський спів семінаристів «Папської колегії св.Йосафата" та урочисто-піднесений голос о.Ігоря під час Служби Божої переповнювали серця вірних любов'ю та вірою в Боже милосердя,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на chiesaucraina.it.

Після благословення іконою "Зарваницької Богородиці" всі учасники та гості свята рушили у Різдвяний хід, під час якого семінаристи, хористи та всі учасники колядували вулицями італійського міста Казерти. З 15:00 до 18:00 на сцені театру "Дон Боско" розгорнулося головне дійство свята, в якому взяли участь українські таланти з різних міст області Кампанії.

Особливу, піднесену атмосферу невимушеного піднесеного настрою та новорічно-різдвяного дійства допомогли створити неперевершені ведучі цьогорічного свята Ігор Дорош та Руслана Бурко.

Новинкою цьогорічного свята "Прощання з колядою" став сучасний етно-мюзкл "Різдвяна Історія", у якому були задіяні, діти, старшокласники, вчителі та батьки Української школи "Золотоуст".

Не сумніваюся, що кожен українець, що був присутній на святі, хоч на коротку мить зміг забути про всі проблеми, а думками полинути за тисячі кілометрів до рідного дому, у ту затишну оселю, де залишилися їхні діти, батьки, рідні та близькі люди, до родинного вогнища, до священних могилок тих, кого вже давно немає з нами, але духовний зв’язок з якими ми так по особливому гостро відчуваємо під час Різдвяних свят.

Учасниками "СВЯТА ВЕРТЕПІВ 2019" у південноіталійському містечку Казерта стали:

1. Квартет "Папської колегії св.Йосафата" з Риму. Художній керівник Святослав Титуляк.

2. Ансамбль "Калина" з м.Салерно. Художній керівник Тарасюк Ольга – Асоціація «Калина».

3. Українська школа "Золотоуст" з м. Казерта. Художній керівник Андрій Рудейчук та Анастасія Блізнєцова.

4. "Різдвяний Вертеп" з м. Санта Марія Капуа Ветере. Художній керівник Людмила Гада.

5. Гурту «Зорина» з м.Ночера - Художній керівник Ковпак Ірина.

6. Зоя Хорольська з м.Батіпалья.

7. Тріо "Роксолана" з м.Аверса. Художній керівник Олена Шибінська.

8. Ірина Єрмак з м.Марільяно.

9. Марія Макогон з м.Марільяно.

9. Світлана Силевейстер м.Кастеламаре ді Стабія.

10. Володимир Лящук з м.Неаполь.

11. Теодор Корсак з м. Неаполь.

12. Тріо "Фортуна" з м.Казерта. Художній керівник Анастасія Блізнєцова.

13. Гурту "Unity" з м.Казерта. Художній керівник Андрій Рудейчук.

14. Ведуча святкової програми - Руслана Бурко з українського ресторану "Козацький хутір"м. Казерта.

15. Ведучий святкової програми - Ігор Дорош - бюро перекладів "Калина".

16. Керівник Різдвяного концерту - Ольга Тарасюк з м. Салерно.

На жаль, свято завершилося. Воно подарувало безліч незабутніх вражень, позитивних емоцій та нових друзів. Але, сподіваюся, це не остання зустріч у Казерті. Адже такі заходи сприяють не лише збереженню українських звичаїв і традицій, а насамперед здруженню української громади, створенню міцної української діаспори на півдні Італії. Ми знову зустрінемося, адже такі свята, хоча й проводяться порівняно недавно, проте вже встигли стати традиційними і дорогими для кожного українця, що живе в регіоні Кампанья. На «Параді вишиванок», футбольному турнірі, Святі молоді, Храмовому празнику. І дай, Боже, здоров’я, наснаги, терпіння, творчого горіння та невичерпного ентузіазму отцеві Ігорю Данильчуку, Ользі Тарасюк, та всім організаторам та учасникам свята. Адже саме завдяки їхній невичерпній енергії, нестримному ентузіазмові, великій і священній любові до Батьківщини, до її звичаїв і традицій казка стає реальністю.

Ми не кажемо вам: «Прощавайте», ми кажемо вам: «До побачення. До нової зустрічі в Казерті».