Тема: "ТАТУНЬО" ПІДПІЛЬНОЇ ЦЕРКВИ". У ТЕРНОПОЛІ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ МИТРОПОЛИТА ВОЛОДИМИРА СТЕРНЮКА

Він 20 років боровся за права української греко-католицької церкви. За що потім провів 5 років у одному з таборів Росії.

У 112-ту річницю від дня народження митрополита Володимира Стернюка в обласному краєзнавчому музеї презентували унікальну виставку особистих речей святійшого. "Гарно одітий: в чорному плащі і чорних мештах.

З палицею і впевненою ходою. А його погляд прошивав всіх, хто там були", таким митрополита Володимира Стернюка згадують його послідовники. В день народження владики унікальну виставку його речей презентували в обласному краєзнавчому музеї.

Організатори кажуть, ця постань заслуговує на увагу, адже від був одним з небагатьох, хто вірив у Бога і українську церкву, незважаючи на тогочасні політичні настрої. Владику Володимира по-праву вважають другим Мойсеєм української католицької церкви. У період тотального розгулу атеїзму і комунізму святійший очолював УГКЦ майже 20 років. У підпіллі він проводив богослужіння, і навіть навчав студентів. Саме за це згодом на 5 років його вислали до Росії, у табір виправних робіт . Виставку назвали "Татуньо" підпільної церкви".

Привезли її зі Львова, а надалі хочуть презентувати і в рідному селі Митрополита Стернюка - Пустомити. На виставці представлені унікальні фотографії з родинних архів, одяг святійшого та ікони до яких він молився. У перший день виставки зібралось чимало тернополян.

Це люди, які не знали Митрополита особисто, але вдячні за його внесок в релігійність України. Аби на належному рівні відзначити день народження святійшого - присутні виконали духовний гімн України. Відвідати виставку всі охочі зможуть до 8 березня. Діятиме вона у краєзнавчому музеї.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Т1 Новини