Одну з вулиць Дрогобича назвали на честь василіянина Софрона ЯциківаНовоствореній вулиці, яка розміщена у новозбудованому кварталі індивідуальних забудов в районі вул. Паркової, присвоїли назву ієромонаха Софрона Яциківа.

Відповідне рішення було прийнято під час сесії Дрогобицької міської ради у понеділок, 11 березня.

Як зазначив під час доповіді проекту рішення депутат міської ради, голова постійної з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, праці та соціального захисту населення ДМР Олег Дацюк, 8 березня цього року отцю Софрону Яциківу, який був одним із сподвижників будівництва церкви Вознесіння Господнього у Дрогобичі, виповнилося б 75 років.

Довідка:
Ієромонах Софроній Симеон Яциків, ЧСВВ народився 8 березня 1944 року в с. Мости Городоцького р-ну. Таїнство Хрищення та миропомазання прийняв у храмі св. арх. Михаїла с. Мости.

Вічні монаші обіти у Василіянському Чині склав 3 жовтня 1976 року. Відтак навчався в підпільній семінарії у м. Львові.

Священичі священня прийняв з рук владики Софрона Дмитерка 27 жовтня 1991 року.

Опісля отець Софрон був призначений на служіння в Дрогобич, до зруйнованих на тоді храму і монастиря Святих апостолів Петра і Павла. Варто додати, що священик займався відновленням споруд разом з ігуменом о. Лаврентієм Івасечком.

Упродовж 1992–2014 рр. ієромонах Софрон виконував душпастирське служіння в парафії Вознесіння Господнього м. Дрогобича, був капеланом Дрогобицької міськрайонної «Просвіти», постійно працював зі студентською молоддю в коледжах міста. Упродовж багатьох років щонеділі в ефірі ТРК «Алсет», а також у передачах радіо «Франкова земля» звучали його проповіді.

У Дрогобичі отець поринув у просвітницьку та душпастирську діяльність: викладав християнську етику в місцевих навчальних закладах, співпрацював із громадськими організаціями.

Тоді виникла потреба засновувати нову парафію й будувати церкву. Стараннями о. Софрона, за підтримки громади Дрогобича й отців василіян постав храм Вознесіння Господнього. Парафія під проводом доброго пастиря о. Софрона розквітала: тут розпочалася катехизація, було створено Апостольство молитви, Марійську дружину, проводили реколекції та прощі.

Отець Софрон (Симеон) Яциків помер 25 вересня 2014 року в м. Дрогобичі на 71-му році життя, 47-му чернечого покликання, 23-му священнослужіння.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на osbm.in.ua