Майстер-клас «Писанкове диво» з сестрами-монахинями у Чортківському державному медичному коледжіЗ благословення правлячого Архиєрея Бучацької єпархії Владики Димитрія (Григорака) та ініціативи директора Чортківського державного медичного коледжу п. Любомира Білика капелан медичного коледжу о. Андрій Лемчук та Голова Молодіжної Комісії о. Мар’ян Лемчук запросили сестер-монахинь Пресвятої Родини та Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя зі Львова та Кам’янця-Подільського, які провели майстер-клас «Писанкове диво» для студентів по написанню писанок.

Сестра Анастасія Лугова, ЗСПР, як директор Іконописної майстерні Святого Йосифа у м. Львові, її учениця Світлана Саламаха та с. Христина Пецольд, МНІ неодноразово проводили такі майстер-класи і мали професійні знання та навики, якими поділитися з студентами.
Під час вступної лекції с. Марія Кузь ЗСПР торкнулася історії писанкарства на теренах України, розповіла про духовне значення писанки напередодні Воскресіння Христового, а також заохотила юнаків та дівчат ділитися з однолітками своїм набутим вмінням, бо традиції нашого народу несуть у собі сакраментальний характер, який виражає повагу до людини, любов до навколишнього світу і його Творця. та притаманну нам, українцям, віру у Воскресіння Христа.
Історія першої писанки для кожного учасника майстер-класу вже почалася, тому найкраще про «Писанкове диво» поділяться самі студенти медичного коледжу.
«У дні Великого посту, перед світлим Христовим Воскресінням, коли душа прагне чогось світлого та чистого, ми мали нагоду відчути таїнство писанкарства.
Завдячуючи сестрам-монахиням із Львова та Кам’янця-Подільського, ми поринули в світ символіки, змогли зрозуміти її глибинний зміст.
Хочеться передати ті неймовірні почуття, коли руки трепетно чаклують над крихким білим яйцем, яке просто на очах перетворюється в мальовничу та таємничу писанку. Вогники свічок одночасно зігрівали і наші серця, очі світилися щастям. Це шалений заряд позитивною енергією, очищення та здобуття досвіду.
Безмежно вдячні організаторам та майстриням цього заходу. Нехай Бог благословляє їх на плідну працю!», - Кіт Уляна, 112 група.

«Вчора, в Чортківському державному коледжі відбувся майстер-клас з писанкарства. Це було дуже захоплююче. Ми розписували писанки і обговорювали походження писанкарства. Дякую за цікавий досвід, за поширення традицій і прищеплення любові до народного мистецтва», - Теслюк Юлія, 131 група.

«Писанкарство - це дивовижне мистецтво, незвичайна історія творення...А коли розписуєш, то не помічаєш, як минає час. Мені було дуже цікаво дізнатися про історію написання писанок та способи їх розпису. Під час майстер-класу склалася дуже творча атмосфера, цьому сприяло все: і колектив, і палаючі свічки, і розтоплений віск. Процес розписування яйця за допомогою воску та фарб був огорнений таємницею, тому, що сам не знаєш, який вигляд матиме писанка, аж поки вона не буде завершена. У результаті на писанках ми побачили неймовірні українські візерунки. Хочу висловити велику вдячність організаторам майстер-класу, це було фантастично!!!», - Шикульська Наталія.

«Хочу щиро подякувати вам за нагоду розписання писанок,знання, які я отримала, обов'язково передам рідним та друзям, Ви -справжні молодці, що ділитесь з молоддю такими потрібними знаннями! Мені дуже сподобався процес розписування писанок», - Вербіцька Ілона, 113 група.
«Щиро вдячна за майстер-клас, який для нас організували з писанкарства. Для мене писанка символізує початок життя,народження нового. Дякую за те, що я мала змогу передати на яйце молитви,побажання та мрії. Захопившись процесом, я забула про час та навіть не хотіла йти додому!», - Веськера Зоряна, 131.
«У середу, в нашому коледжі відбувався майстер-клас із розпису писанок. До нас у гості приїхали сестри-монахині з різних куточків західної України. Вони надзвичайно цікаво розповідали про писанки та традиції пов'язані з ними. Згодом, ми самі мали нагоду спробувати розписати писанку. Кожен колір та орнамент мав свої особливості. І всі писанки, які ми оздобили, мали свою духовну цінність. Ми дуже вдячні нашим гостям за те, що навчили нас такої давньої християнської традиції», Кріль Христина, 131 група.
Сестри-монахині Анастасія, Христина та Світлана Саламаха, перебуваючи два дні у м. Чорткові, а саме в медичному коледжі, приємно вражені від гостинності та теплого прийняття, як директора п. Любомира Білика, так і від викладачів закладу. Це чудовий приклад, як відкривати серця студентів на християнські цінності, за яких несеш відповідальність. 
Також гості щиро вдячні Бучацькій єпархії та Катедральному Соборові Петра і Павла УГКЦ в м. Чорткові за матеріальну пожертву для майбутнього розвитку їхньої творчої праці.
Нехай добра справа стане гарною традицією, яка знайде продовження між молоддю, в сім’ях та родинах християнської України.

У неділю, 14 квітня 2019 р.Б, відбудеться Хресна Хода вулицями м. Чорткова, яку очолить Вл. Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький УГКЦ.

Спільна хресна хода розпочнеться від Церква святих новомучеників і блаженних українського народу (у мікрорайоні «Кадуб» біля загальноосвітньої школи № 5) о 15:00. Хотілось б додати, що дану парафію було утворено 23 серпня 2013 р.Б., у храмі зберігаються мощі блаженної Йосафати Гордашевської.

Традиційно Хресну Ходу очолить Вл. Димитрій (Григорак) за участі священиків Бучацької єпархії УГКЦ. Цьогорічна хода буде присвячена Блаженному Омеляну Ковчу. 

Завершиться спільна молитва у Соборі Св. Верх. Ап. Петра і Павла.

 

  Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу Бучацької єпархії УГКЦ