У Луцьку, в катедральному храмі, молилися Вечірню з виставленням Плащаниці та Єрусалимську Утреню“Благообразний Йосиф,

з древа знявши пречистеє тіло Твоє,

плащаницею чистою обвив і ароматами,

 в гробі новім, покривши, положив”

(Тропар Великої п’ятниці)

Сьогодні, у Велику П’ятницю, Свята Церква з великим трепетом переживає та згадує подію добровільної смерті Христа Спасителя заради усього людства. Хресна смерть є втіленням відвічної Божої любові, яку сьогодні Христос показує на хресті.

Тематика страждань та хресної смерті Спасителя дуже гарно описана в літургійних гимнах та стихирах. Молячись тексти помічаємо, що ікона Христа у гробі стає складовою частиною обрядів Великої П’ятниці та Утреня Великої Суботи. Під час цих зворушливих та величних відправ ми особливо вшановуємо плащаницю на якій виписана вся історія спасіння людського роду.

Переживаючи таїнство хресної смерті Спасителя сьогодні 26 квітня у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Луцьку було звершено Вечірню з виставленням плащаниці та Єрусалимську Утреню, яку очолив преосвященний єпископ Йосафат (Говера), екзарх Луцький.

Після Великої Вечірні владика Йосафат дав вірним науку про те, що Христос приймає страждання не з примусу, а добровільно, показуючи тим, що світ переповнений злобою та несправедливістю. Владика Йосафат наголосив, що Христос вкладається у гробі щоб дати паросток нового життя та пустити плід добра у заскорузлих людських серцях.

Рівно ж владика Йосафат закликав, припадаючи до гробу, роздумати у тиші над нашим життям, труднощами та випробуваннями, адже усе можна змінити, якщо людина прикладе до цього зусилля.

На закінчення науки владика наголосив на нашій співучасті співдіяння з Божою ласкою. Спочивши в гробі – каже владика, Господь дає нам можливість діяти, робити добрі постанови, висловити Богові щиру вдячність за Його страждання задля нашого спасіння.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на lutsk-ugcc.org.ua