Владика Василій (Тучапець): “Поклоніння святій плащаниці і її цілування для наших вірних – це справді глибоке духовне переживання” У Страсну п’ятницю, Преосвященний Владика Василій співслужив на Вечірній з винесенням плащаниці у Свято-Дмитрівському храмі УАПЦ (о).

Опісля, Екзарх Харківський приклонився до плащаниці у храмі св. Пантелеймона ПЦУ, а ввечері молився у храмі Св. Архистратига Михаїла УГКЦ (м. Люботин) та Свято-Покровському храмі отців Василіян у смт Покотилівка.

Довідка:

“Богослуження Великої п’ятниці характеризуються гарними обрядами, зворушливими напівами і глибокими змістом гимнами та стихирами. Головна їхня тема — це муки і смерть Господа нашого Ісуса Христа.
В осередку величних відправ і зворушливих обрядів Великої п’ятниці стоїть свята плащаниця. Ця свята ікона Христа в гробі стала складовою частиною обрядів вечірні Великої п’ятниці й утрені Великої суботи. Під час тих відправ ми особливо прилюдно вшановуємо святу плащаницю, бо на ній кривавими літерами виписана історія спасення людського роду. Свята плащаниця говорить нам і про строгу Божу справедливість і про безконечну Божу любов і безмежне милосердя до нас, грішних.

У нашому народі свята плащаниця користується справді великим почитанням і любов’ю. Загал наших вірних дотримується у Велику п’ятницю повного посту і приступає натще до святої плащаниці, наче до святого причастя. До неї приходять не інакше, як на колінах і то часто аж від вхідних дверей церкви. Коло Божого гробу, зазвичай, стоїть почесна сторожа наших молодіжних і старших організацій, подекуди навіть цілу ніч з Великої п’ятниці на суботу.

Поклоніння святій плащаниці і її цілування для наших вірних – це справді глибоке духовне переживання і нагода відновити свою віру в Христа й любов до Господа, що з любові до нас умер на хресті.”

о. Ю. Катрій. Пізнай свій обряд

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ugcc.kharkiv.ua

 

Хорватія на море