Празник Воскресіння Христового в Імстичівськму монастирі“Воскресіння твоє, Христе Спасе, Ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе співом прославляти” (Стихира з Пасхальної Утрені).

Сьогодні наша Свята Церква відзначає світле й велике торжество Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Це одне з найдавніших та найбільш радісне з усіх великих свят церковного року.

«Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але й Христові, що на його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує звізди», — йдеться в пасхальному слові святого Григорія Богослова.

28 квітня 2019 р. в Імстичівському монастирі отців-василіян були відслужені святкові богослужіння з нагоди Празника Воскресіння Христового.

Воскресні торжества розпочалися Надгробним, яке завершилось обходом довкола церкви під супровід гучного співу парафіян с. Імстичова. Цей обхід є символом ходу жінок-мироносиць вранці в неділю до Господнього гробу. Після обходу, перед зачиненими дверима церкви, наче перед запечатаним Божим гробом, розпочалась Воскресна Утреня. Тут перший раз усі присутні почули радісне: «Христос воскрес із мертвих...», і при співі тієї ж пісні о. Павло, настоятель монастиря, хрестом відчинив двері церкви на знак, що Христова смерть відчинила нам двері до неба. Під час Утреньої віряни мали нагоду послухати слово Івана Золотоустого на Пасху й укотре почути про Милосердного Господа, який «приймає останнього так само, як першого!»

Рано-вранці всі парафіяни чисельно зібрались у нашому монастирі, щоб долучитися до святкувань Празника Воскресіння Христового.

Відтак, була відслужена Божественна Літургія, яку очолив ігумен о.Павло Кречун. Йому співслужили о.Йосафат Сичкун та о.Тадей Мисюк.

Доносячи до християн радість Воскресіння під час проповіді, о.Павло зазначив, що Воскресіння Христове є не лише подією далекої історії, предметом спомину й шанування, – воно стосується кожної людини.

Настоятель також звернув увагу на те, що цьогоріч було багато як радощів, так і скорботи, чимало випробувань ще попереду, але ми віримо, що Воскреслий Господь із нами, Він іде нам назустріч та простягає свою Божественну Руку допомоги у всіх життєвих обставинах.

«У цей Святий День бажаємо потішити пасхальною радістю кожного одинокого, засмученого, скривдженого, поділитися нею з нашими співбратами, які є далеко від своїх рідних осель, але своєю молитвою та думкою сьогодні линуть до батьківського дому», - підсумував ігумен.

Після відправи всі вийшли на подвір’я, де наші отці благословили й освятили великодні кошики та страви.

На завершення Святої Літургії настоятель монастиря подякував усім за молитву та привітав із святом Воскресіння Христового: “Саме це свято є виявом Божої сили та Божої могутності. Господь воскрешає мертве тіло, вказуючи на те, що Він є Богом і має владу над усім, над життям і над смертю. Богом, який перемагає зло й подає нам добро та благодать. Усім Вам бажаю, щоб кожен із вас перебував у цій Божій благодаті, щоб кожен перемагав зло у своєму житті з допомогою сили Божої, надіючись на Господа. Він воскрес і дав нам життя! Бог є надією на нове життя… Нехай Господь благословить усіх Вас і весь наш народ, щоб ми якнайшвидше відчули це краще життя!”.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на osbm.оrg.ua