«Христос воскрес! І це не віртуальна ілюзія, а реальне життя з Христом і у Христі», - Владика Дмитро (Григорак)Архиєрейську Божественну Літургію у свято Воскресіння Христового 28 квітня 2019 р.Б. очолив владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький в Катедральному Соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові.

У великодньому посланні Владика Димитрій звернувся до своєї пастви з такими словами: «В цьому році святкування Пасхи, найбільшого християнського свята в церковному році, співпало з драматичним періодом виборів глави держави. Ми пережили кілька хвилюючих тижнів передвиборчої боротьби, які змусили переживати всю країну. Вибори завершилися. Комусь вони принесли радість перемоги, а комусь розчарування. Це – реальність нашого сьогодення. Вибори завершились, але життя продовжується. Відразу після виборів ми ввійшли в іншу реальність – в літургійну реальність Страсного тижня і Воскресіння Христового.

Це особливий період церковного року, в якому ми входимо в таїнство страстей, смерті і Воскресіння Спасителя. Ці події мають вплив як на долю всього людства, так і на наше життя. Церква пропонує доторкнутися до ран Спасителя, йти з Ним по хресній дорозі, стояти під Його Хрестом, щоб ввійти в радість Його воскресіння, розділити і прийняти воскреслого Господа у своє життя, і дозволити Йому вести нас за Собою».
«Нас хвилює майбутнє.

Що буде з нами, з Україною? Це хвилює всіх. Мільйони людей молились за щасливі вибори і за кращу долю України, але у кожного була своя мрія. У когось мрія здійснилась і він радіє, а хтось переживає розчарування. Але як надмірна радість, так і розчарування не відображають реального стану речей, і що найважливіше, віддаляють від Бога. Наша християнська віра вчить нас жити в реальному світі та тверезо оцінювати дійсність. Віра вчить нас мудрості, а «мудрість розумного –свій шлях знати.» (Прип. 14, 8), йти вперед – не зупинятися! Сьогодні вже не так важливо, хто переміг на виборах, головне, щоб не програла Україна. Важливо, щоб всі зрозуміли, що ми є один народ, який прагне життя, гідного людини, і мирного, щасливого і впевненого майбутнього. Цього хочуть всі. Але для цього треба всім разом не втратити, а зберегти все те, що ми здобули за останні роки дуже дорогою ціною. Це фундамент, на якому можна будувати майбутнє. Без цього ми не існуємо як вільний народ. Дуже важко чогось досягнути, і дуже легко є все втратити», - повчав єпископ.

Владика Димитрій привітав всіх з святом Воскресіння Христового: «Просімо у Воскреслого Христа мудрості знайти шляхи до порозуміння в наших родинах і у нашій спільній родині – великій спільноті українського народу. Пам’ятаймо – Богові не все одно, що буде з нами. Він помер за нас! Він воскрес із мертвих і для Нього, отже, немає нічого неможливого.

Він з нами завжди, Він не відступить. Він веде і не покине нас – наш воскреслий Господь.

Виходячи з Храму після Пасхальної відправи, ділімося з усіма радісною присутністю воскреслого Господа в наших серцях. Його нема в гробі, Він воскрес! Він є всюди і все наповняє, Він є в нас і з нами! І це не віртуальна ілюзія, а реальне життя з Христом і у Христі, в яке входимо вірою!
Вітаю з Воскресінням Христовим все духовенство і вірних Бучацької єпархії. Вітаю всіх хворих, одиноких, потребуючих, біженців, переселенців. Вітаю родини наших воїнів, а особливо родини загиблих наших героїв.

Вітаю наших воїнів-героїв, які ціною власного життя захищають нас і всю Україну. Нехай радість Христового воскресіння прожене всякий смуток і зневіру з наших сердець і дасть впевненість у перемозі!»

Після Літургії єпарх Бучацький освятив Артос та великодні кошики.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу Бучацької єпархії УГКЦ