Понад півтори сотні вірян узяли участь в архиєрейській літургії з нагоди 50-ліття, відколи українці отримали в користування храм Святого Атанасія, що у Віллербані (ліонська аґломерація). На свято приїхав владика Борис Ґудзяк, який у травні завершує своє служіння як очільник Єпархії Святого Володимира Великого у Парижі.

“Дякую всім, хто молився тут упродовж 50 років – вашим батькам, дідам, всім священикам,  які тут служили, – бо парохія живе, хоч і не раз була на порозі смерті. Віра у воскресіння дала мир і життя. Нехай ця віра, яку отримав Тома, яку передали апостоли, яку передавали наші батьки і діди тут у Ліоні, нехай ця віра завжди буде й вашою, і нехай мир та Христова радість буде з вами завжди, вічно”, – цими словами владика Борис завершив проповідь.

Співав під час служби Божої український хор Ліона Doudaryk, який, крім традиційної великодньої програми, виконав “Сей день, його же сотвори Господь” Дмитра Бортнянського та “Ангел вопіяще” сучасного композитора Романа Гурка.

Владика очолив літургію у співслужінні з настоятелем храму о. Андрієм Морквасом та о. Тарасом Овсяником, який у 2016-2018 рр, навчався у ліонській семінарії, а тепер продовжує навчання у Папському Біблійному Інституті в Римі (Biblicum).

Саме за ініціативи владики Бориса та підтримки з боку ліонської діоцезії у місцевій семінарії за останні кілька років змогли навчатися 5 семінаристів з України, які також беруть активну участь у житті парафії Святого Атанасія.

По завершенні богослужіння о. Андрій від імені усієї громади подякував владиці Борисові за його молитви та працю на чолі паризької єпархії. У лютому Папа Франциск призначив Бориса Ґудзяка митрополитом і архиєпископом Філадельфійської митрополії УГКЦ у США.