70-літній ювілей о. Рафаїла Турконяка7 травня 2019 року своє 70-річчя відзначає архимандрит, доктор богослов’я і доктор літургіки, ієромонах Студитського уставу, перекладач Острозької Біблії сучасною українською мовою о. Рафаїл Турконяк.

З нагоди ювілею Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, у співслужінні численного духовенства звершив Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5), склавши Господеві подяку за дар життя о. Рафаїла.

«Отець Рафаїл посвятив своє життя служінню Богу, Святій Церкві та народу. Господь благословив йому стати монахом-студитом, який вірно трудиться на Христовій ниві. Отець-архімандрит Рафаїл вірно використовує час, щоб примножувати у своїй науковій діяльності, зокрема у тій царині, що відноситься до царини Святого Писання», – підкреслив Митрополит.

У свою чергу о. Рафаїл подякував усім друзям, підтримку яких особливо відчував цього річ під час хвороби і розповів, що у своїй щоденній праці не вбачає нічого особливого:

«Це був мій обов’язок, я нічого надзвичайного не зробив. І буду далі так робити, поки можу. Хочу також подякувати усім тим, хто мені допомагав у різний спосіб, особливо молитвами, коли я трохи хворів і навіть з хати не виходив. Дякую, що Вашими молитвами, Вашою поміччю я знову є на ногах і далі буду працювати».

 

Довідка:

Отець архимандрит др. Рафаїл (Рафаїл Торконяк) народився 7 травня 1949 року в місті Манчестері, Англія, в родині українців Павла Турконяка та Стефанії з роду Сас.

З 1960 року навчається в Українській Папській Малій Семінарії в Римі.

Середню освіту завершив в червні 1966 року, цього ж року вступив до української Папської Колегії св. Йосафата в Римі .

В цей же час студіює філософію в Папському університеті Урбаніяна в Римі. 1968 року отримує ступінь бакалавра філософії .

Продовжує навчатися на богословії в Колегії св.Патрикія в Менуті (Ірладія) та на богословському факультеті у Папському університеті Урбаніяна і Українському Католицькому університеті св. Климента Папи в Римі.

В червні 1972 року закінчує навчання в Папському університеті Урбанія в Римі зі ступенем магістра богословія. Продовжує наукову за спеціалізацією літургіка і отримує ступінь доктора богословія Українського Католицького університету.

У 1977 році одержує ступінь доктора богословія після захисту праці під назвою «Поняття Церкви в Мінеях Четіях митр. Дмитра Туптала Ростовського»

​25 травня 1969 року вступає до монастиря св. Теодора Студита в Кастельґандольфо біля Риму.

​13 жовтня 1969 року стає новиком. 24 листопада отримує Малу Схиму.
​2 квітня 1972 року одержує єрейскі свячення з рук слуги Божого Йосифа Сліпого та Блаженного Василя Величковського.

​Впродовж 1972-1976 років обслуговує парохію Українського Греко-Католицької Церкви в Крефельд-Траар (Німеччина).

​У 1975 році глава Української Греко-Католицької Церкви слуга Божий Йосип Сліпий доручає перекласти Біблію зі слов’янського тексту для використання в богослужіннях.

Під час праці над перекладом виникла думка, що було б краще вживати текст першої повної Біблії на старослов’янській мові, яка вийшла друком на українських землях в 1581 році.

​В 1978 році переїжджає до Америки і стає настоятелем монастиря Студитського уставу в Пассейку. Провадить парохії св. Отця Миколая в Пассейку, Успіння Пресвятої Богородиці в Рудерфорті до 1990 року.

​У 1991 році блаженної пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський запрошує о. Рафаїла на посаду віце-канцлера Львівської архиєпархії.

Бере активну участь у поверненні в Україну глави Української Греко-Католицької Церкви. У квітні 1995 року піднятий до гідності архимандрита.

1995-1996 роках за дорученням Патріарха організовує та очолює Києво-Вишгородський екзархат для вірних Української Греко-Католицької Церкви.

З жовтня 1996 року призначений секретарем Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського.

У грудні 1992 року стає членом Українського Біблійного Товариства і отримує доручення зробити 4-й повний переклад Святого Письма з даньогрецької мови, паралельно продовжує працю над критичним виданням Острозької Біблії .

В 2006 році до 425 річниці першого видання Острозької Біблії було презентовано переклад о.д-р.арх. Рафаїла Турконяка на українську мову, над яким він працював 30 років з благословення Патріарха Йосипа Сліпого.

Переклад Острозької Біблії о.Рафаїла Турконяка удостоївся в 2007 році Шевченківської премії — державної нагороди України, яка є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Духовна велич Львова