Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Починаючи 2020 рік, ми не знали, в які обставини впровадить нас Бог, але завершуючи, можемо сміливо сказати, що, як Патріарша курія, гідно його прожили. Блаженніший Любомир залишив нам заповіт: «Моліться і працюйте». Дякую, що кожен із вас у різний спосіб, можливо, навіть у новий для себе, виконував слова цього заповіту. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сьогодні, 18 грудня, напередодні свята Святого Миколая Чудотворця, під час зустрічі з працівниками Патріаршої курії. Уже традиційна зустріч наприкінці року цього разу відбулася онлайн через карантинні обмеження.

«Дорогі працівники Патріаршої курії, дякую за вашу працю, служіння і жертовність. Очевидно, що такі обставини завжди оголюють і виявляють всі нюанси і слабкості організації, структури чи просто людини та її здатності відповідати на виклики. Проте, дивлячись з іншого боку, ми справді побачили одне одного в нових обставинах і можемо сказати: "Боже, дякую Тобі за кожну людину, яку Ти обдарував своїми дарами в нашій спільноті. Через неї Ти благословив Церкву і дав можливість послужити Церкві й народові в усьому світі". Дякую, що ви могли швидко організуватися до життя і служіння в таких непростих обставинах», ‒ звернувся до працівників Патріаршої курії Блаженніший Святослав.  

Глава Церкви подякував працівникам за те, що вчасно дослухалися до церковного голосу, і церковний простір ‒ не тільки храмів, а й офісів ‒ міг бути безпечним. Предстоятель зазначив, що працівники курії багато допомагали тим, хто опинився у скрутних обставинах внаслідок цієї хвороби.

«На початку пандемії ми створили антикризовий центр. Дякую всім, хто активно працював, щоб Церква дала гідне свідчення. Нам це вдалося. Наша Церква стала лідером громадської думки і правильної відповіді на обставини карантину. До нас уважно придивлялися і перебирали наш спосіб діяльності», ‒ наголосив Глава УГКЦ.

Предстоятель Церкви також окреслив завдання на 2021 рік. Серед них основним є напрацювання стратегії нового душпастирського плану на наступних десять років. «Ми шукатимемо відповіді не на те, що робити, а на те, як ми маємо робити. Беручи до рук плід праці попередньої синодальної групи, цього разу головний фокус душпастирської уваги спрямований на людину. Попередньо увага фокусувалася на парафії, а тепер ‒ на людині, як на повноцінному членові цієї парафії. Новий план повинен бути логічним продовженням попереднього», ‒ пояснив він.

Глава Церкви звернув увагу на два документи, які мають стати основою для опрацювання душпастирського плану: енцикліку Папи Франциска «Fratelli tutti» і постсинодальне послання про бідність.

 

На завершення Блаженніший Святослав подякував усім працівникам за працю і побажав у новому році міцного здоров’я і натхнення Святого Духа. Відтак закликав усіх працівників долучатися до душпастирського планування.

«Зичу всім гарних, світлих і веселих свят, попри всі обставини, бо радість Різдва приходить не із землі, яка є темна і непривітна, а з небес, від Спасителя. Саме Він принесе нам світло, тепло, мир, нову перспективу. Нехай ця радість Різдва нас супроводжує весь рік як особлива близькість Бога, який приходить у людському тілі», ‒ додав наприкінці Верховний Архиєпископ УГКЦ.

 

 

 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.