Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Цей тиждень розпочався сумною звісткою про те, що 12 квітня 2021 року п. Віра Шевчук, мама Блаженнішого Святослава, після важкої недуги відійшла до Дому Небесного Отця. Їй було 73 роки.

У день її переставлення у храмі Святих Володимира і Ольги у Стрию було звершено Парастас, на який з Києва прибув і Блаженніший Святослав. Очолив молитву владика Ігор Возняк, архиєпископ і митрополит Львівський.

аступного дня, 13 квітня, відбулися похоронні богослужіння. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ у співслужінні чисельного єпископату і священників.

Проповідь під час євхаристійного Богослужіння виголосив владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської єпархії.

Відтак на завершення спільної молитви єпископ-помічник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви Едвард Кава від імені всієї Єпископської Конференції зачитав лист-співчуття Главі УГКЦ.

Від імені Синоду Єпископів УГКЦ слово співчуття і підтримки Блаженнішому Святославу виголосив владика Ярослав Приріз.

Канон Андрея Критського і дні духовної віднови

У середу п’ятого тижня Великого посту, 14 квітня, в багатьох храмах УГКЦ було звершено Утреню з Великим каноном Андрея Критського. У Патріаршому соборі Воскресіння Христового це богослужіння відслужив Глава УГКЦ.

Одна з таких ініціатив об’єднала понад сотню учасників зі всього світу. Дні духовної відмови з єпископом єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні Кеннетом Новаківським і священниками Романом Демушем, Тарасом Бровді та Падре Сержем, організовані Комісією УГКЦ у справах молоді, стали завершальним етапом тритижневого відеопроєкту #за_пости.
Цими днями, 16-18 квітня 2021 року, великопісні онлайн-реколекції для молоді на тему «Духовна боротьба в житті християнина» організовує і товариство українських студентів-католиків «Обнова» київського осередку.
Дні духовної віднови організовує і організація «Українська молодь – Христові», які розпочав владика Теодор Мартинюк. Перша віртуальна зустріч відбулася 8 квітня 2021 року. Владика дав всім учасникам домашнє завдання на тиждень: «Заохочую вас знайти в Псалтирі, на ваш вибір, будь-який псалом та спробувати щодня читати його не поспішаючи, вдумливо та в тиші, щоб Боже слово було з вами».
16-18 квітня тривають також реколекції, організовані гарнізонним храмом свв. Петра і Павла м. Львова. Тема духовних зустрічей «Світло Христове просвіщає всіх». Реколектантом буде о. Роман Довгань.

В аеропорту Мюнхена Предстоятеля УГКЦ зустріли апостольський екзарх для українців у Німеччині та Скандинавії єпископ Богдан Дзюрах, єпископ-емерит Петро Крик, його попередник у цьому душпастирському служінні, а також генеральний консул України в Мюнхені п. Юрій Ярмілко та консул Олександр Прокопенко.

Відтак у єпископській резиденції Блаженнішого Святослава привітали сестри служебниці Юлія Бойчук та Еммануїла Кіндзерська.

Зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, і владики Богдана Дзюраха, нового апостольського екзарха для українців у Німеччині та країнах Скандинавії, з кардиналом Райнгардом Марксом, архиєпископом Мюнхена та Фрайзинга відбулася 16 квітня 2021, у Мюнхені.

На зустрічі Глава УГКЦ представив німецькому кардиналові новоіменованого екзарха. Блаженніший Святослав підкреслив довголітнє служіння владики Богдана на різних відповідальних напрямках церковного служіння в Києві – як єпископа-помічника, адміністратора Патріаршої курії та секретаря Синоду Єпископів УГКЦ. Кардинал Маркс побажав владиці Богдану щедрого Божого благословення в новому служінні в Німеччині та Скандинавії.

Християнський портал КІРІОС за матеріалами офіційної сторінки УГКЦ.