Щороку, в Неділю Розслабленого, ми спільно відзначаємо День Хворого. Цього року День хворого припав на 25 квітня. Саме в цей день в Івано-Франківській єпархії з благословення Владики Володимира (Війтишина), Єпарха Івано-Франківського, відбулись ряд заходів, присвячених цій події. Лікарняні капелани, а також лікарі і громадськість міста Івано-Франківська зійшлись на урочисту Божественну Літургію в храм Різдва Христового по вул. Мазепи. Святу Літургію очолив Синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської єпархії УГКЦ протоієрей Василь Рак. В часі богослужіння священики і вірні молились за всіх хворих, медичних працівників та священнослужителів-капеланів.

Наприкінці Святої Літургії, Голова Комісії: «Душпастирська місія у сфері охорони здоров’я» о. Руслан П’яста зачитав звернення до духовенства і вірних Івано-Франківської єпархії з нагоди відзначення Дня хворого, в якому акцентував увагу на хворих і страждаючих, які можуть бачити те, чого не бачать здорові; медичних працівниках, які щоденно бувши на службі хворим служать самому Спасителеві Господу; священиках, щоб огорнули пастирською турботою усіх хворих та молилися за них.

По закінченні Божественної Літургії для медичних працівників була організована конференція, яку підготував отець Роман Терлецький, капелан Центральної міської лікарні по вул. Мазепи. В першій частині конференції розглянули життя італійського лікаря Йосифа Москаті, якого Церква проголосила святим і тим самим дала зрозуміти, що святими можуть бути не тільки духовенство, а кожен мирянин, в тому числі і лікар, який сумлінно виконує свої професійні обов’язки, лікуючи тіло і душу пацієнта, як це робив святий Йосиф Москаті. У другій частині присутні мали змогу подивитись авторську програму о. Романа Терлецького «Знаки часу», яка була створена саме до Дня Хворого.

Урочистості закінчились молитвою та спільним фуршетом, за яким священики і лікарі ділились досвідом праці у сфері охорони здоров’я.