Чим відрізняється Зарваниця від ПочаєваЄ немало таких святих і воістину чудодійних місць, у т. ч., звичайно, і в Україні, де особлива, надзвичайна Божа присутність і блаженство, як кажуть, ллються вельми потужним і благословенним - майже фізично відчутним потоком. І одне з найпопулярніших і навідвідуваніших з них - це Зарваниця, що на Тернопільщині.

Як відомо, Зарваниця входить до 20-ти найвідоміших Марійських Духовних центрів Європи. Щороку святиню відвідують сотні тисяч прочан. Сюди приїжджають люди не тільки з України, а й зі всього світу. Хто хоч раз побував у Зарваниці, прагне повернутися сюди знову. Насамперед - за тією Божественною благодаттю, яка дуже відчувається в цьому чудотворному місці. Свідченнями про це діляться самі прочани.

– От коли відбуваються військові прощі, до мене якось підійшла майор з Херсона і каже: «Владико, я була в різних місцях, в різних монастирях, але те, що я відчула в Зарваниці, я ніде того не відчула». Інші говорять: «Ми були в Почаєві. Там нас заставляли спідниці одівати, там заставляли хустки надівати. Ви тут нічого не заставляєте. Ви не робите різниці і не питаєтесь - чи то католик, чи то греко-католик, чи то православний, чи то римо-католик. Ви всіх приймаєте». Я кажу: «Так, ми всіх приймаємо. Бо ми є діти одного Бога». Ми повинні шукати ту дорогу, що нас з’єднує, а не ту, що нас роз’єднує, – вважає архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Кир Василій наголошує, що Зарваниця є якраз тим екуменічним місцем, яке об’єднує всіх.

– Наприклад, приїжджають до нас на велику прощу. Є отець такий православний, який з Верховини іде два тижні з дітьми пішки. Ми даємо йому монастир і він служить Службу Божу. Інші священики у підземній церкві служать Службу Божу. Нехай служать. Що - забере хтось Зарваницю? Ні. Нехай всі служать. Зарваниця є для всіх.

Це - одне таке чудотворне місце в Україні, де всі можуть служити, всі можуть молитися за ту єдність. Бо ми є діти однієї Христової Церкви, ми є діти одного Бога, ми є діти України. Єдність будує, а роз’єднання – руйнує. Ми повинні в єдності жити і в любові. В єдності сила нашого народу, – впевнений архієпископ Василій Семенюк.

Як ми повідомляли, владика Семенюк став головною дійовою особою фільму «Зарваниця. Духовний Марійський центр», який відзняла мультимедійна студія «Свічадо». У документальній стрічці розповідається про відновлення і розбудову Зарваниці, її духовну цінність, про життєдайну силу води з її джерела та численні Господні зцілення і навернення.

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на zz.te.ua