Сподіваємося усі звинувачення з боку РПЦ щодо греко-католиків відійдуть у минуле- Патріарх СвятославПрезидент Папської Ради сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох відзначив, що останніми часами істотно зменшилася кількість звинувачень у прозелітизмі греко-католиків у Західній Україні з боку православних.

Про це він сказав 10 червня у Львові під час відвідин УКУ, відповідаючи на питання кореспондента РІСУ, чи може Ватикан поставити Москві умову припинити звинувачувати греко-католиків у прозелітизмі, оскільки в самій УПЦ (МП) не вважають, що стосунки з греко-католиками зараз є конфліктними,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на РІСУ.

  «Такі звинувачення з боку православних сьогодні вже не так часто звучать, як це було в минулому», - зазначив гість УКУ.

  Кардинал Курт Кох підкреслив, що саме питання прозелітизму є дуже складним, бо не кожне звинувачення в прозелітизмі має під собою справжнє підґрунтяСподіваємося усі звинувачення з боку РПЦ щодо греко-католиків відійдуть у минуле- Патріарх Святослав
  «За цим питанням стоїть проблема свободи вибору окремої людини. Кожен має право обирати ту конфесію і Церкву, до якої хоче належати. Тому такі питання повинні максимально залишати за людиною право на свободу вибору», - сказав він.

   Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), який супроводжував високого гостя у католицькому університеті, зі свого боку висловив сподівання, що усі звинувачення з боку Російської Православної Церкви щодо греко-католиків врешті відійдуть у минуле.

   «Протягом 20 років ми чуємо звинувачення, однак проблеми залишаються тільки тоді, коли існує небажання мати єдність. Слова Митрополита Антонія є знаковими, і ми сподіваємося, що врешті усі закиди греко-католикам, які ми чуємо від представників Російської Православної Церкви, відійдуть у минуле. Сподіваємося, що ця інформація, яка йде від представника УПЦ (МП), буде почута в Москві, в Російській Православній Церкві. Щодо нас, греко-католиків, то ми завжди будемо говорити правду, якою б гіркою вона не була», - наголосив Патріарх Святослав.
   Як відомо, питання «прозелітизму УГКЦ» та конфліктів між греко-католиками і православними (Московського Патріархату) у Західній Україні завжди піднімається з боку єрархії Російської Православної Церкви перед Ватиканом, коли мова заходить про налагодження православно-католицького діалогу та про можливість зустрічі Папи Римського з Патріархом Московським. Улюбленою темою священства РПЦ є «насильницька ліквідація» трьох православних єпархій в Галичині на початку 90-их років.
Нагадаємо,як повідомляв Християнський портал КІРІОС, 27 травня, під час «VІІ Фестивалю ЗМІ православних» у м. Львові, керуючий справами УПЦ (МП) Митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) запевнив, що в Галичині немає непорозумінь між православними та греко-католиками і стосунки між обома Церква в цьому регіоні є стабільні.