Владика Йосиф (Мілян): Маємо амбітний план, тому очікуємо Божої помочі й допомоги добрих людейПід час освячення Патріаршого Собору буде освячено центральний престіл у храмі, повідомив голова наглядової ради будівництва собору Воскресіння Христового, владика Йосиф (Мілян).

Як зазначив єпископ, зараз робота проводиться в кількох напрямках: встановлення підлоги в святилищі, де, власне й стоятиме центральний престіл. Залишається відкритим питання, чи викладатимуть підлогу мармуром у цілому Соборі. Зараз завершено підлогове опалення, потім заливатимуть стяжку під мармур. «Ми будуємо Собор на віки, тому нашвидкоруч робити нічого не хочеться. Гадаю, після посвячення, до зими, ми це реалізуємо».

Як повідомив голова наглядової ради, також розпрацьовується ансамбль вхідних дверей, над дизайном яких працювали кращі українські дизайнери. Окрему увагу приділено території біля Собору. Її планується огородити, встановити в’їзні ворота, розбити територію, відповідно до проекту ландшафтного дизайну, і викласти доріжки та територію Патріаршого центру бруківкою, висадити кущі та дерева. «Зробити такий об’єм роботи – це дуже амбітний план, тому очікуємо Божої помочі і допомогу добрих людей».

Найскладнішим завданням, каже владика Йосиф, виявилася робота над остаточним проектом загального інтер’єру Собору. До обговорення та пропозицій запрошено багато мистців, мистецьких майстерень та іконописних груп. Але до єдиного бачення поки що не дійшли. Тому прийнято рішення, що вже наступного тижня буде оголошено конкурс на проект інтер’єру Собору. Усі пропозиції повинні бути подані до першого грудня.

Наостанок владика нагадав, що продовжується збір коштів на головний дзвін Собору, який носитиме назву «Архистратиг Михаїл». Дзвін уже виливають і він важитиме майже 4 тонни, а вартість його становить 97 тисяч євро. Поки що назбирали тільки 25 тисяч євро. «Очікуємо активності наших мирян, бо хочеться, щоб голос цього дзвону кликав наших вірних, до колиски українського християнства, до Києва, і був вісником освячення Патріаршого Собору в Києві.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ