Дві громади Московського Патріархату на Волині перейшли до УПЦ КПЦими днями в Горохівському районі Волинської області парафіяни одразу двох громад Московського Патріархату оголосили про перехід до Київського Патріархату.

Однак не підтримує такої позиції, закликає покаятись і не змінювати юрисдикції декан Горохівського благочиння, настоятель храму Різдва Христового УПЦ Московського Патріархату прот. Олександр Пасічник.

— Каятися в чому? В тому, що маємо рідну українську мову, свою державу і не хочемо жити за імперським принципом, який гласить, що той, хто розділяє, той і володарює? — сказав у своєму виступі в с. Угринові декан Горохівського благочиння, настоятель Свято-Вознесенського храму м. Горохів прот. Андрій Сидор. — Про Єдину Помісну Українську Православну Церкву починають говорити люди в селах, противляться їй хіба що зверху. Але народ не зупиниш, бо його голос — то голос Бога.

Тверде рішення бачити свою святиню в лоні Київського Патріархату висловила нещодавно і церковна громада села Печихвости. Свідченням цього стали 286 підписів під проханням, з яким жителі села звернулися до благочинного Горохівського деканату прот. Андрія Сидора, а відтак разом із ним — і до митрополита Луцького і Волинського Михаїла. 24 серпня 2014 р. у день святкування Незалежності України прот. Андрій Сидор разом з новопризначеним настоятелем Свято-Веденської парафії с. Печихвости священиком Михаїлом звершив подячний акафіст і помолився за Україну. З цього дня у храмі звершується Божественна Літургія, в останній день літа о. Михаїл благословляв дітей на навчання і минулої неділі уже відбулося перше вінчання у стінах храму УПЦ КП, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на оф. сайт УПЦ КП.

31 серпня 2014 року у селі Рачин Дубенського району жителями було проведено опитування серед місцевої громади стосовно їх переходу з УПЦ Московського Патріархату в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату.Дві громади Московського Патріархату на Волині, та третя на Рівнещині перейшли до УПЦ КП
В опитуванні брало участь все село. З них 823 особи проголосували за перехід парафії в юрисдикцію Київського Патріархату, 15 – проти, решта – не голосували.


На підставі рішення про перехід громади на честь Казанської ікони Богородиці с. Рачин Дубенського благочиння УПЦ МП в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату, а також на їх прохання, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату та видав указ про призначення настоятелем парафії протоієрея Володимира Стиньо.

Відмітимо, що, за повідомленнями ЗМІ, напередодні опитування о 12-й годині ночі з 30 на 31 серпня, декілька представників церкви Московського Патріархату, зокрема, касир і ще кілька осіб, виносили ікони та церковні сосуди у підсобне приміщення, що знаходиться на території церкви. Це побачив один із жителів села і викликав міліцію. Коли правоохоронці приїхали, особи, які це робили пояснили, що виносять його для того,аби касир міг молитися вдома!!! Вдень до церкви приїхали священнослужителі Рівненської єпархії УПЦ МП, які також не змогли пояснити того, що сталося, але згодом фактично визнали, що все це було винесено свідомо.

За словами мешканців села, такі дії представників УПЦ МП можна пояснити тим, що за кілька днів до цього у місцевій пресі з’явився матеріал про те, що громада села хоче змінити юрисдикцію. Саме тому представники Московського Патріархату, побоюючись втратити майно, яке за законом належить громаді, вирішили забрати його з церкви.

Нагадаємо: як уже повідомляв Християнський портал КІРІОС, це уже не перший випадок на Рівненщині, коли громада переходить в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Так, раніше Свято-Параскевська громада села Солонів та Свято-Михайлівська громада села Острів Радивилівського благочиння вирішили вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Московського Патріархату та увійти в підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату.