ФСБ запрошує на допити священиків УПЦ КП у КримуСвященнослужителів Київського патріархату в Криму "запрошують" на допити у ФСБ. Про це під час брифінґу повідомила заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник.

"На сьогодні практично щодо всіх священиків, які перебували на території Крима, здійснюється тиск зі сторони ФСБ... Це - постійні виклики на допит, які не відповідають жодній процедурній нормі. Приходять в церкви і будинки, чи просто на вулицях схиляють до співробітництва, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на УНН. Священики через це вже змушені полишити територію Криму", - повідомила О.Скрипник.

Як вона додала, ще в березні церкви, які були в підпорядкуванні Київського патріархату, практично всі були захоплені за участі кримської "самооборони".

"Лишилась одна церква, яка перебуває на території Сімферополя, за яку архієпископ Климент веде боротьбу за те, щоб зберегти її. Щодо нього здійснювався тиск за участю кримської "самооборони", а це - неформальне напівійськове об'єднання", - зазначила вона.

Як повідомила О. Скрипник, церковників схиляють до перереєстрації Української Православної Церкви Київського патріархату на території Криму за законами Росії - як "іноземного агента". Архієпископів для процедури перереєстрації змушують приймати російське громадянство або ставати для Росії "іноземцем" - отже, перебувати на території Криму не більше 90 днів.