Рівенщина: конфлікт МП  V УПЦКП - 26 парафіянок закрилися в храмі й оголосили голодування.(ВІДЕО)В селі Птича Дубенського району Рівненської області 26 вірянок Київського патріархату закрилися у сільській церкві Успіння Богородиці та оголосили голодування. Жінки вимагають скасувати дозвіл на приватизацію храму Московським патріархатом.

"Хіба можливо уявити, щоб віковий храм, в якому здійснювали таїнства ще мої предки, взяли і тупо приватизували. Я довго не міг у це повірити, поки не побачив документів. Цинічно, нахабно, паплюжачи всі норми. Та вони не врахували, що прості люди здатні стати на захист свого храму. Не побояться ходити по судах та адміністраціях, ночувати під церквою", - коментує ситуацію місцевий Юрій Поліщук.

"Чому відбувається протистояння вірян? Бо більшість мешканців Птичі не хочуть слухати про "єдіний народ" та "святую русь". Вони провели референдум і визначили, що віднині у побудованому їхніми прадідами храмі буде лунати лише українська мова. 80 відсотків мешканців за це", - додає.

Жінки, які зачинилися в храмі, дзвонять у дзвони та співають релігійні пісні. Кажуть, не підуть звідти, поки суд не скасує свого рішення щодо приватизації храму,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сайт GAZETA.

"Міжконфесійне протистояння у Птичі триває більше року. І хоча представники Київського патріархату неодноразово намагалися довести свої права на церкву, їхні потуги лежать за межами правового поля. Всі судові позови УПЦ КП проти громади УПЦ були відхилені, і храм законно, ще з 90-х років, належить православним вірянам села Птича. Прихильники Київського патріархату, заохочені лояльністю місцевої та районної влади, і далі безчинствують, безкарно порушують українське законодавство, прикриваючись псевдопатріотичністю",- зазначили у Рівненській єпархії УПЦ МП.

У зв’язку із загостренням міжконфесійного конфлікту, який має місце останніми днями в селі Птича Дубенського району, у свою чергу  надала коментар щодо вищезазначених подій прес-служба Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату:

Перш за все нагадуємо, що міжконфесійний конфлікт у селі Птича триває більше року, з дня, коли Свято-Успенська громада УПЦ Московського Патріархату своєю більшістю виявила намір перейти в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату. Однак прихильники Московського Патріархату результати цього опитування не визнали, хоча напередодні його проведення настоятель громади протоієрей Миколай Сисонюк запевняв парафіян, що визнає їхнє волевиявлення, і навіть поставив свої печатки на бюлетенях.

Довідавшись про результати голосування, згідно з яким на той час 60% парафіян вирішили змінити юрисдикцію, прихильники МП разом з настоятелем не визнали бажання громади змінити конфесійну приналежність до УПЦ Київського Патріархату та категорично відмовилися від почергових богослужінь у храмі. Такі безкомпромісні дії представників УПЦ МП стали причиною поглиблення міжконфесійного конфлікту у Птичі.

Протягом року релігійна громада УПЦ Київського Патріархату, а також обласна та районна влада неодноразово пропонували громаді УПЦ МП звершувати почергові богослужіння у храмі, що дало б змогу мати мир серед громад. Однак відповідь УПЦ МП була одна: «митрополит Варфоломій не благословляє почергові богослужіння…».

Така позиція Московського Патріархату призвела до того, що у вірян УПЦ Київського Патріархату (яких на сьогоднішній день вже близько 90%) урвався терпець, і вони 15 листопада 2015 року зайшли в церкву, зачинились в ній та оголосили голодування. Це було зроблено з метою привернення уваги громадськості до складної міжконфесійної ситуації у селі Птича.

16 листопада 2015 року, під час круглого столу в Рівненськії ОДА, за участі духовенства УПЦ КП та УПЦ МП, а також представників влади, правоохоронних органів та парафіяльних громад, було знову запропоновано обом громадам почергові богослужіння. Також парафіянам було надано можливість до 10 години 17 листопада 2015 року подати сільському голові села Птича свої пропозиції щодо проведення богослужінь у парафіяльному храмі, з прийняттям в найближчий час на позачерговій сесії сільської ради мудрого рішення, яке привело б до міжконфесійного миру у Птичі.

До вказаного часу Свято-Успенська громада УПЦ Київського Патріархату села Птича надала сільському голові свої пропозиції щодо звершення богослужінь. Зокрема, було запропоновано почергово звершувати служби з 8.00 до 11.00 год. однією конфесією, а з 11.00 до 14.00 – іншою. На жаль, громада Московського Патріархату відмовилася надавати свої пропозиції, аргументуючи, що «Церква в Україні відділена від держави».

На позачерговому засіданні Птицької сільської ради, яке відбулося 17 листопада 2015 року, місцеві депутати (у зв’язку з тим, що Московським Патріархатом не було надано своїх пропозицій) одинадцятьма голосами (з 13) підтримали почергові богослужіння у храмі, згідно пропозиції громади УПЦ Київського Патріархату.

На нашу думку, таке рішення Птицької сільської ради є мудрим і таким, що могло б принести міжконфесійний мир серед громад. Слід відзначити, що така практика існує в нашій області, зокрема, в селі Бокійма Млинівського району вже довгий час почергово служать громади УПЦ Київського Патріархату та УПЦ Московського Патріархату, що дає змогу уникати міжконфесійних протистоянь. Однак, мусимо констатувати, що останні події у нашому краї свідчать про те, що представники Московського Патріархату не хочуть миру на Рівненщині. Прикладом цьому є їхня минулорічна відмова (за наказом з Москви) від «Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву», який був покликаний зняти напругу у міжконфесійних відносинах; відмова Московським Патріархатом від попередніх домовленостей щодо почергового богослужіння у селі Повча Дубенського району; їхня неодноразова відмова від почергових богослужінь у Птичі... На жаль, ці прикрі факти можна ще довго наводити, і вони свідчать лише про одне – Московська патріархія не хоче міжконфесійного миру на нашій землі.

Однак ми віримо, що за наявності доброї волі та бажання, між православними братами в Україні можна знайти порозуміння та досягти довгоочікуваного міжконфесійного миру, який стане запорукою Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

В селі Птича Дубенського району Рівненської області 26 вірянок Київського патріархату закрилися у сільській церкві Успіння Богородиці та оголосили голодування. Жінки вимагають скасувати дозвіл на приватизацію храму Московським патріархатом.

"Хіба можливо уявити, щоб віковий храм, в якому здійснювали таїнства ще мої предки, взяли і тупо приватизували. Я довго не міг у це повірити, поки не побачив документів. Цинічно, нахабно, паплюжачи всі норми. Та вони не врахували, що прості люди здатні стати на захист свого храму. Не побояться ходити по судах та адміністраціях, ночувати під церквою", - коментує ситуацію місцевий Юрій Поліщук.

"Чому відбувається протистояння вірян? Бо більшість мешканців Птичі не хочуть слухати про "єдіний народ" та "святую русь". Вони провели референдум і визначили, що віднині у побудованому їхніми прадідами храмі буде лунати лише українська мова. 80 відсотків мешканців за це", - додає.