Глодування в МаріуполіЧерез недбале та байдуже ставлення до прав, проблем і потреб українських громадян в м. Маріуполі Донецької області з 18 липня 2011 р. під стінами будівлі Маріупольської міськради було розгорнуто наметове містечко. Голова релігійної громади Київського Патріархату правозахисник Галина Голубова, викладач КУ «Маріупольська спеціалізована школа» Тетяна Малаєва, а також профспілка працівників музичної школи оголосили акцію протесту і безстрокову голодовку, вимагаючи вирішити відразу декілька наболілих питань.

Одним з таких проблемних питань є виділення земельної ділянки під будівництво храму для громади УПЦ Київського Патріархату. Необхідно зазначити, що релігійна громада на честь великомученика і цілителя Пантелеймона була зареєстрована 20 листопада 2009 р. Серед жителів Маріуполя вона відома справами милосердя, волонтерською діяльністю, духовною, психологічною і матеріальною допомогою інвалідам, важким у вихованні дітям, пацієнтам міських лікарень і малозабезпеченим. Представники громади з часом планували відкриття реабілітаційного центру для дітей-інвалідів…

Проте, незважаючи на неодноразові звернення настоятеля парафії священика Володимира Коскіна, а також звернення правозахисника Галини Володимирівни Голубової до міськради Маріуполя з проханням про виділення громаді земельної ділянки для будівництва храму або нежилої будівлі в постійне користування, міська влада досі не дала зрозумілої та вмотивованої відповіді. Під надуманими приводами настоятеля і його представників направляли від однієї інстанції до іншої, не вирішуючи питання по суті.

Співробітники міськради відкрито віддають явну перевагу громадам Московського Патріархату. В той час, коли священик та громада Київського Патріархат місяцями поневіряється владними кабінетами, представники громад УПЦ МП отримують землю на першу ж вимогу і у вказаному ними місці.

Останнє звернення громадських організацій і парафіян громади св. вмч. і цілителя Пантелеймона, а також особисте звернення настоятеля до міської влади з вимогою пояснити причину систематичних і необґрунтованих відмов у виділенні земельної ділянки, було відверто і цинічно проігнороване.

Також за час існування громади Київського Патріархату здійснювалися неодноразові спроби тиску на спонсорів і благодійників, внаслідок чого настоятель та віруючі були позбавлені можливості здійснювати богослужіння у раніше наданому громаді благодійниками тимчасовому приміщенні.

Всі ці обставини змусили українську парафію Маріуполя та представників громадськості вдатися до крайніх заходів протесту – публічного голодування. 26 липня 2011 р. триває дев’ятий день голодування. Проте міська влада на чолі з мером очевидно не поспішають вирішувати мирним та законним шляхом проблеми, які змусили вдатися громадян до протесту.

Невже в такому великому місті, як Маріуполь, не знайдеться клаптика землі для багатостраждальних українців, які постійно підносять свої молитви за Україну, за наш народ та за владу – в тому числі й за своїх гонителів з міськради? Проте досі маріупольські владоможці не звертають увагу на законні вимоги віруючих. І їх, мабуть, не обходить те, що люди під будівлею міськради скоро почнуть непритомніти від голоду. То невже це слуги народу?

Маріупольська громада святого Пантелеймона молиться за те, щоби Господь напоумив представників влади пам’ятати про свою відповідальність перед законом Божим та людським і не забувати, що й вони, як і всі люди, тимчасові на цьому світі. Але в день Суду з них спитається більше – бо їм більше дано. Громада також просить у всіх молитовної підтримки у боротьбі за право молитися Богові у своєму храмі.

Джерело: cerkva.info