У номері газети «Сегодня» від 26 лютого 2010 р. опубліковано допис під назвою: «Филарет выпил в пост, а Ахметов рассказал о победе идеалов Майдана», у якому серед іншого повідомляється, що Патріарх Філарет на прийнятті з нагоди інавгурації Президента України В. Януковича нібито випивав коньяк і заїдав його бужениною, тим самим порушуючи піст. За дивним збігом обставин майже дослівно цю ж інформацію опублікувала і «Комсомольская правда в Украине», відома своєю антиукраїнською позицією. З посиланням на газету «Сегодня» цю «новину» розповсюдили кілька інтернет-видань, в першу чергу російських.


У зв’язку з цим прес-центр офіційно повідомляє, що на прийомі з нагоди інавгурації Президента України В. Януковича Святійший Патріарх Філарет взагалі нічого не їв, а коньяк лише пригубив – за тост, виголошений Главою держави. На жаль інших напоїв, у зв’язку з великою кількістю запрошених, на столі біля Патріарха не виявилося - їх миттєво розібрали. 

Цікаво, що автори статті не наводять подробиць меню численної делегації УПЦ МП - що вона їла й пила у піст. Хоча, на відміну від Патріарха Філарета, який один представляв на прийнятті Київський Патріархат, від Московського Патріархату до «Українського дому» прийшли не менше десятка ієрархів.

Голова інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії єпископ Євстратій зв’язався з головним редактором газети «Сегодня» Ігорем Гужвою і повідомив його про справжній перебіг подій, тенденційно викладених у публікації. Пан Гужва погодився опублікувати у газеті опис події у викладі прес-центру Київської патріархії. Єпископ Євстратій подякував пану Гужві за розуміння та висловив сподівання, що у майбутньому таких прикрих помилок у публікаціях про Київський Патріархат не виникатиме.

ДОПОВНЕННЯ: Станом на 17.00 26 лютого слова про буженину, якою нібито закусував Патріарх Філарет, в публікації на сайті «Сегодня» з тексту були прибрані. О 17.55 на сайті з’явилася обіцяна паном Гужвою публікація: «Филарет на приеме коньяк, оказывается, не пил, а пригубил».

cerkva.info/