15 березня 2010 р. близько 100 представників Української Православної Церкви Київського Патріархату пікетували Вінницьку обласну державну адміністрацію з протестом проти передачі храмів у підпорядкування Московському Патріархату. Прийшли з плакатами, хрестами і хоругвами. Були вінничани й приїжджі. Організатори акції кажуть: Українська Церква занає утисків. Учасникам приготували плакати «Оголошую голодування».

- А що? Якщо доведеться, то будемо й голодувати, - каже 61-річний віруючий Микола Стецюк. - Ображають нас, українців. Несправедливості дуже багато...

- Буду голодувати, якщо ключі від церкви у Стадниці віддадуть Московському Патріархату, - запевнив 25-річний прихожанин Володимир Белебрух. – Я ж не в Москві живу! В нас інша країна! Коли була Російська Православна Церква, була зовсім інша країна. Зараз називається Україна, тому має бути помісна Українська Церква!

Останньому, якщо вірити на слово, таки доведеться оголосити голодування. За кілька годин після мітингу стало відомо, що у Стадниці, яка ще торік поділилася на два табори у підтримку різних конфесій, святкують перемогу прибічники Московського Патріархату. Їх громаду зареєстрували офіційно і віддають у користування єдиний сільський храм.

Пікетувальники замість гучних вигуків співали молитви й роздавали всім зацікавлених своє звернення до влади. «З обранням нового Президента, намагаючись вислужитись перед новою владою, Домбровський та Заболотний, порушуючи закони України, реєструють на парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату паралельні громади Московського Патріархату», - сказано у зверненні.

Також у зверненні зазначено, що «відсьогодні УПЦ КП розпочинає регулярні протести по всій області проти голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександра Домбровського, голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного, начальника відділу у справах релігії Ігора Салецького». «Будемо просити Бога, щоб він напоумив Домбровського та Заболотного не порушувати чинного законодавства та Заповідей Божих», - сказано у зверненні.

Про конфлікт у Стадниці повідомляли вінницькі ЗМІ. Нагадаємо, що настоятель храму перейшов з церкви Київського Патріархату до Московського. Позбавлений права служіння покинутою Церквою, він правив під опечатаним храмом, отримавши нове «посвячення» від Московського Патріархату. Єпархія Київського Патріархату звинуватила його у непокорі та призначила іншого настоятеля. Намагалася лишили за собою храм, який 16 років належав до Київському Патріарахату. Мовляв, хай собі йде зрадник, але передавати храм у інший патріархат приводу нема.

Обидві конфліктуючі сторони збирали підписи на свою підтримку. Проти переходу підписалися 400 стадничан. За – нібито вдвоє більше. Але ж як збиралися ці підписи? «Коли збирали підписи, то людям не казали, що то за перехід в Московську Церкву, а питали – чи вони не проти, щоб батюшка залишився? А потім підставили перший листок, що нібито люди за перехід в Московську Церкву – розповідають жителі Стадниці. – А коли збирали підписи на підтримку Київського Патріархату, то на кожній сторінці був текст. Ми про це говорили Салецькому».

Результат такий: відділ у справах релігій зареєстрував у селі дві громади віруючих. Як каже начальник відділу Ігор Салецький, має значення при наданні храму у користування не тільки слово громади, а й рішення сільради. А та вже подала клопотання про надання храму у користування громаді Московського Патріархату.

Про те, як це рішення приймалося, розповідають у селі. «Кажуть, що напередодні сесії сільради туди телефонували з обласної адміністрації та наставляли, щоб рада прийняла рішення віддати храм Московській Церкві. Наставляли, що депутатів, які проти цього, треба заохотити. У сільраді 18 депутатів. Раніше 10 було проти, але частину з них мабуть чимось заохотили - кажуть, що дали ділянки землі. В решті-решт проти проголосували тільки 3 депутати».

- Влада злегковажила бажанням сотень мешканців Стадниці молитися у своїй церкві. Не можна одній половині віддавати все, а другу ігнорувати, - каже прес-секретар ВГО «Свобода», що підтримала акцію віруючих, Андрій Толстой. – Депутати відкрито взяли сторону Московського Патріархату. У облраді більшість з так званих проукраїнський партій, а фактично лобіюють інтереси Церкви, яка освячує нинішнього президента від Партії Регіонів. Можливо, щоб залишитися при владі зробили такий реверанс.

- Тільки всім храмів у Вінниці, де правиться служба українською мовою, - каже прес-секретар Вінницького єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату о. Ігор Сіранчук. - І вони в непристосованих приміщеннях, в вагончиках. Якщо порівняти з Московським Патріархатом, то у них до 50 храмів. Таке однобоке ставлення до вирішення питання, кому надавати місце. І завжди місце Московському Патріархату. Прохання Київського не береться до уваги.

Учасники акції називають її безстроковою і обіцяють прийти зі своїми гаслами та молитвами під стіни жовтого дому ще не раз.