На Волині у корінні поваленого виявлено євхаристійний набір та антимінсУ с. Гулівка Ковельського районного деканату в корінні поваленого, ймовірно, від сильного вітру дерева неподалік лісу виявлено євхаристійний набір та антимінс.

Нагадаємо, до євхаристійного набору входять чаша, дискос (особлива тарілка на підставці), лжиця (ложечка) та копіє (списоподібний ніж). Антимінс – освячений плат із зашитою частинкою мощей когось із святих. Усе це є обов’язковим для звершення Божественної Літургії.

На знайденому антимінсі збереглися два архієрейські підписи. Перший – єпископа Никона (Бессонова), вікарія Волинської єпархії, зроблений 1910 р. Другий належить архієпископові Олексію (Громадському), датований 1935 р.,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pravoslaviavolyniorgua.

Настоятель парафії Почаївської ікони Божої Матері протоієрей Дмитро Андрухів розповів інформаційній службі єпархії, що церковне начиння знайшов місцевий житель. Усе воно було законсервоване у восковому кубі, тому й збереглося неушкодженим. Як опинилося під деревом – невідомо. Душпастир припустив, що, можливо, якийсь священик сховав його під час переслідувань Церкви радянською владою.

Зараз євхаристійний набір зберігається в настоятеля, антимінс – передано у Волинську православну богословську академію.

Громаду Почаївської ікони Божої Матері Київського Патріархату в с. Гулівка, де храм використовує Московський, створено недавно. 5 серпня 2014 р. декан протоієрей Іван Бонис із благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїлаосвятив хреста на місці, де має постати нова церква.