За словами провідного наукового співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України, Олександра Сагана, в Україні продовжують мати місце факти фінансування Москвою УПЦ МП, як одного з ідеологічних підрозділів гібридної війни.

Для прикладу він розповів ситуацію, коли у багатьох селах Західної України прихожани відмовляються від юрисдикції УПЦ МП та переходять до УПЦ КП чи УАПЦ. «Майже в усіх селах, які вийшли з юрисдикції Московського патріархату, були створені маленькі групки – 2-3 особи. І ці особи раптом розпочинають будівництво нового храму, і в багатьох селах вони вже зведені.

На наступному етапі буде перетягування віруючих, економічним шляхом (хабарів) або за допомогою подарунків з тим, аби наповнити цей храм, який вже збудований в цьому селі і щоб залишався він як альтернатива, наприклад, тому ж Київському патріархату», - сказав Саган під час конференції у прес-центрі «Главкому», передає INTV.

Як відомо, на початку року священник УПЦ Московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого малюка у Запоріжжі. Головним мотивом для священника УПЦ МП Молчанова став той факт, що дитина була хрещена у церкві УПЦ Київського патріархату.