Лист-звернення Патріарха Філарета щодо посилення утисків прав УПЦ КП в ОРДЛОЩодо посилення утисків прав вірних Київського Патріархату та інших релігійних організацій у окремих районах Донецької та Луганської областей

 

Відкритий лист – звернення

Патріарха Київського і всієї Руси-України

до країн – учасниць «Мінського процесу»,

 

до Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу,

Організації Об’єднаних Націй (ООН),

Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ)

 Звертаюся до керівництва держав – учасниць «Мінського процесу», а також до Сполучених Штатів Америки, Європейського Союзу, ООН та ОБСЄ з проханням невідкладно звернути увагу на різке погіршення ситуації з дотриманням права на свободу совісті в окремих районах Донецької та Луганської областей України, які тимчасово не підконтрольні українському уряду (далі – ОРДЛО).

Протягом останнього часу в ОРДЛО було повідомлено про прийняття рішень, якими релігійні громади, що діють на цій території, мають «зареєструватися за місцевим законодавством». Також повідомлено, що релігійні організації, які не пройдуть процес «реєстрації», будуть позбавлені можливості здійснювати богослужіння та взагалі існувати в ОРДЛО.

Так, священикам Київського Патріархату в ОРДЛО було повідомлено представником «влади», що протягом одного місяця релігійні громади мають бути «зареєстровані за законом республіки». У разі, якщо протягом цього терміну «реєстрація» не відбудеться – релігійні громади будуть позбавлені прав на землю та майно, в тому числі храми, їхня діяльність буде заборонена, а священики – будуть «вислані з території республіки».

Так звані Донецька та Луганська «народні республіки» не є державами і не визнані в якості держави жодною країною – членом ООН. Вимога до релігійних організацій, які діють на території ОРДЛО, «реєструватися за республіканським законодавством» є неприйнятною і не може бути виконана, адже це означатиме порушення законодавства України.

У зв’язку з реальною загрозою істотного погіршення становища релігійних організацій на території ОРДЛО, зокрема становища релігійних громад УПЦ Київського Патріархату, звертаюся до країн-учасниць «Мінського процесу» та до міжнародної спільноти із закликом вжити невідкладних заходів з метою не допустити ще більшого порушення принципів релігійної свободи в цьому регіоні.

Зокрема звертаюся до Російської Федерації, яка де-факто контролює вказані райони, а також до Московського Патріархату, який  має в цих районах істотне представництво і вплив, зупинити провокаційні дії «влади де-факто» в ОРДЛО.

Сподіваюся, що спільними зусиллями вдасться не допустити актів насильства та інших порушень принципів релігійної свободи, які ще більше погіршать ситуацію в цьому регіоні.

 

Філарет,

Патріарх Київський і всієї Руси-України

 

28 квітня 2018 р.


 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.