Отець Олександр Трофимлюк одним із перших серед священнослужителів підписав декларацію з сімейним лікарем. Розповідає, довго вагався, але, зрештою – наважився. Каже, процедура підписання проста, не потребує багато часу та великої кількості персональних даних. Також наголошує, що церква підтримує реформи, які сприяють здоров'ю людей.

"Є приказка: в здоровому тілі – здоровий дух. І хоч церква змінює акценти, ставить на перше дух, але здорове тіло теж надзвичайно важливе. Лікарі це є ті знаряддя, руки божі, які допомагають людині бути здоровою", – переконаний перший проректор Київської православної богословської академії УПЦ КП отець Олександр.

 Священик Сергій Колот прийшов разом із дружиною Ольгою. Розповідають, що про нову систему знають поки що небагато, але вже помітили її переваги над старою.

"Це зручно, це економить час, і це певною мірою розвантажить фахівців під час роботи з обслуговування населення", – ділиться своїми враженнями священик.

Лікар Михайло Наумов однією з найбільших переваг нової системи називає повну свободу вибору.

"Пацієнти самі собі обирають того лікаря, до якого вони хочуть звертатися, в кого вони хочуть обслуговуватися, незалежно від місця реєстрації, незалежно від місця перебування", – запевняє лікар.

А диякон Михайло Омельян хоче власним прикладом переконати парафіян підтримати медичну реформу.

"Ми як священнослужителі, показуємо приклад заповнивши сьогодні самі ці декларації. Також ми закликаємо парафіян для їхнього безпечного життя, здоров'я заповнювати і користуватися реформою і медичними послугами", – розповів кандидат богословських наук Михайло Омелян.

Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" триває три місяці. За цей час свого лікаря вже обрали більше як 12 мільйонів українців,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 5канал.