За словами настоятеля храму, проблема в неякісній і незавершеній реконструкції церкви. Георгіївська церква у Седневі є пам’яткою архітектури, яка охороняється державою. Та понад 10 років під час кожного дощу її заливає водою. Настоятель Георгіївської церкви отець Тимон зняв на відео, як під час вчорашньої зливи у Седневі дерев’яний храм знову затопило. Коли знімальна група приїхала до храму, настоятеля на місці не було.

Тож спілкувалися з його матір’ю – Тамарою Блинець. Вона говорить: ця проблема виникла понад 10 років тому, після того, як тут розпочали реставрацію, яку так і не завершили. З настоятелем храму, отцем Тимоном, говоримо телефоном. За його словами, храм передали у користування Української православної церкви Київського патріархату наприкінці 2009-го року: «Ми писали і в Міністерство, писали і на район, і на область, і на депутатів. Всі нашу проблему знають. Листи по колу ходять – грошей немає, вся відповідь. Храм унікальний, пам’ятка національного значення. Все, що я можу, я роблю. Кожен рік фундамент штукатуриться, бо відлив не зроблений. Він просто затікає, відпадає. Кожен рік одне й те саме.

Просто неякісна реставрація проведена, ніхто не контролював.» В управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації, на балансі якого перебуває Георгіївська церква, говорять: храм дійсно передали на стадії незавершеної реставрації. Її проводили з 2003-го року за спеціальною державною програмою. Але не доробили через брак грошей.

За словами, Олександра Дмитрюка, начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, грошей на реставрацію церкви наразі немає, але ситуацію вони триматимуть під контролем. Вже створили паспорт об’єкту і займаються іншою документацією.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на UA: Чернігів