Москва не зможе вплинути на рішення Варфоломія та Синоду, - релігієзнавецьЯк повідомляв Християнський портал КІРІОС, Священний синод Константинопольського патріархату у вересні обговорить українське питання.

"За офіційною заявою патріарха Варфоломія, на синоді, який відбудеться на початку вересня, мають говорити про питання Матері-церкви. Таке формулювання найчастіше вживають щодо Київської метрополії. Після має бути голосування за томос для України. Маємо всі підстави сподіватися на позитивний результат". Про це в коментарі для Gazeta.uaрозповів релігієзнавець Олександр Саган,- повідомляє Християнський портал КІРІОС.

Москва не зможе вплинути на рішення Варфоломія та Синоду, вважає експерт.

"Константинополь налаштований рішуче і підтримує Україну Чергове підтвердження цьому прозвучало у виступі Гальського митрополита Еммануїла. Він очолював делегацію Константинопольського патріархату, яка приїжджала до Києва на 1030-річчя з дня хрещення Київської Русі. Еммануїл сказав, що Українська церква має право на своє місце серед помісних церков. Вселенський патріархат не зміг залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються понад чверть століття", - пояснює Олександр Саган.

"Після схвального голосування томос мають підписати всі члени синоду. Навіть ті, що голосували проти. Далі все залежатиме від української сторони. Наскільки швидко ми зможемо його реалізувати. Провести спільний собор українських єпископів, які підписали звернення до Константинопольського патріарха. Обрати предстоятеля Української помісної церкви. Важливо провести інформаційну кампанію, аби українці розуміли сенс та важливість автокефалії. Не вірили ворожій пропаганді Москви", - додає релігієзнавець.

Патріарх Варфоломій оголосив, що з першого по третє вересня у Константинопольській Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату цієї Церкви. Перед цим має бути сесія Синоду, де можуть обговорити надання томосу для України.

У квітні синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення про надання Українській православній церкві статусу помісної — такої, що ні єрархічно, ні адміністративно не є частиною іншої. Із цим проханням звернулися президент, Верховна Рада, представники українських православних церков.