Молитва за лікарів у Софії КиївськійУ день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона відслужено молебень у соборі Святої Софії у Києві.

У молитві взяли участь представники Церков і релігійних організацій України, заслужений лікар України та громадсько-політичний діяч Василь Михайлович Князевич, а також лікарі України.

Після завершення молитви до присутніх звернувся зі словом Святійший Патріарх Філарет:

"Святий великомученик і цілитель Пантелеймон стимулює лікарів до того, щоб служити людям, бо сам Пантелеймон був лікарем, а потім став мучеником. Але коли став мучеником, то став лікувати людей вже не природніми ліками, а Божественною благодаттю, зціляти та воскрешати мертвих.

Одного разу у нього був такий випадок, коли він ще був юнаком, то приходив до пресвітера Єрмолая вчитися християнським істинам. Священик Єрмолай вчив його вірі в Бога, говорив про Воскресіння Христове, про чудеса. І одного разу Пантелеймон  йшов по дорозі і побачив як дитина переходила вулицю і до неї підповзла змія та вкусила дитину і вона померла. І тоді Пантелеймон звернувся до Бога і каже: "Господи, якщо Ти є, то зроби так, щоб змія здохла, а дитина ожила", так і сталося і він через це утвердився у вірі" .

Також Патріарх Філарет наголосив, що святий Пантелеймон повинен надихати лікарів, а також запевнив, що Господь через лікарів дає людям здоров’я: "Він повинен надихати вас, лікарів, на добрі справи, але ви повинні знати, що ви в руках Божих і через вас Господь подає людям здоров’я".

Після молебню у Будинку митрополита у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося засідання Поважної ради відзнаки за провесіоналізм та милосярдя "Орден святого Пантелеймона". Розпочав засідання Голова Поважної ради Василь Князевич, після чого було заслухано лічильну комісію щодо результатів голосування Поважної ради у 2018 році та затверджено результати.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УПЦ КП.