Соцопитування: УПЦ КП вважають правонаступницею Православної церквиБільше ніж половина українців (52%) вважають, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ-КП) швидше має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, затвердженої в Київській Русі 1030 років тому, ніж будь-яка інша церковна організація, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у серпні 2018 року,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на "День".

Про Українську православну церкву (Московського патріархату) як правонаступницю заявили 12% опитаних, 3% обрали Українську автокефальну православну церкву, 2% - Російську православну церкву, 5% - іншу. 27% респондентів не змогли визначитися в цьому питанні.

При цьому майже 70% опитаних вважають швидше Україну, а не РФ спадкоємицею Київської Русі. Протилежної думки дотримуються лише 9%. Ще 6% вважають, що ані Україна, ані РФ не можуть претендувати на спадок Давньоруської держави.

За десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало (у 2008 році таких було 54%), а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало (у 2008 їх було 18%). У свою чергу кількість тих, хто дотримується думки, що УПЦ-КП має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, затвердженої в Київській Русі 1030 років тому, за десять років збільшилося більш ніж у півтора раза, йдеться в результатах соцдослідження.

Дослідження було проведене методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) 3-10 серпня 2018 року серед 2 тисяч жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження - не більше ніж 2,2%.

 

До слова кажучи, як повідомляв Християнський портал КІРІОС, ще у 2015 році Арх.Ігор (Ісіченко) завляв що юрисдикції, які виросли з московської синодальної традиції, є зрадою автокефалії