Патріарх Філарет нагадав, що головним для нас є створення в Україні єдиної помісної автокефальної, незалежної від Москви української церкви. Але для того, щоб створити цю єдину церкву, потрібно об'єднатись трьом церквам в одну», – заявив патріарх Філарет. Проте, за його словами, для того, щоб об'єднатись, треба виконати деякі дуже важливі речі. 

«Найближча дата, яка може бути, - це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися у другій половині листопада» В Українській православній церкві Київського патріархату сподіваються, що Вселенський патріархат надасть Україні Томос на Синоді в другій половині листопада.

Про це сказав архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи в ефірі каналу Громадське наслідки рішення Синоду від 11 жовтня. На питання про терміни отримання Томосу Зоря сказав: «Найближча дата, яка може бути, - це наступне засідання Синоду Константинопольського патріархату, яке має відбуватися у другій половині листопада».

«Ми будемо робити все, що від нас залежить, щоб це сталося якнайшвидше», - наголосив він.  Він розповів, що зараз в Україні переходять до наступного етапу, коли треба збирати собор для об'єднання українських церков. «Досі не було можливості зібрати собор, оскільки представники УПЦ Московського патріархату не могли взяти в ньому участь: їм потрібно було запевнення», - пояснює Зоря.

Він повідомив, що на посаду голови Єдиної помісної церкви УПЦ КП буде підтримувати кандидатуру патріарха Філарета, адже з нього зняли анафему. «Але буде можливість висунути й інші кандидатури, хоча поки інших кандидатур не називалося, хто б міг скласти альтернативу», - зазначив він.

«Після голосування, виборів, цей предстоятель повинен отримати від Константинопольського патріархату Томос - як фізичний документ, як грамоту. І цей етап ми завершимо», - додав Зоря.

Після отримання Томосу, зазначив архієпископ, в Україні почнеться більш широка справа єднання православ'я навколо Єдиної помісної православної церкви. «Ми вважаємо, що в основному цей процес повинен відбутися протягом 3-4, може, 5 років, - сказав він. 

 

  

 

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС за матеріалами ТСН та glavcom.ua