Речник УПЦ КП, архієпископ чернігівський і ніжинський Євстратій (в миру – Іван Зоря) в інтерв'ю "Прямому" розповів про те, яких дій прийняли для прискорення процесу надання Томосу Україні, а також стосовно припинення утисків релігійних громад на окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Це є тема, яка потребує особливої уваги тому, що декілька місяців тому в Донецькій та Луганській областях так звані “республіки” прийняли закон, який по суті повторює закон РФ, але з певними особливостями, які ще погіршують ситуацію. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій зверталася до міжнародних організацій. І безпосередньо, і через МЗСУ тому, що при міністерстві є громадська рада, яка співпрацює. І ми звернули увагу міжнародної спільноти окремих країн, ООН, ОБСЄ.

Тобто тих країн, які безпосередньо моніторять ситуацію і мають можливість впливати в тому числі на Росію, щоб хоч якимось чином забезпечити віруючим мінімальну можливість безбоязно належати до свого віросповідання. Що стосується Об’єднавчого собору і отримання Томосу УПЦ, то ми робимо все для того, аби це відбулося цього року, і це є наше бажання.

Так як це є процес багатосторонній. Відповідно ми не можемо ані коментувати, ані обговорювати публічно робочі моменти, які є. В будь-якому разі процес консультацій відбувається. І зі свого боку, те, що ми можемо сказати про себе, як про Церкву Київського патріархату, ми робимо все для того, щоб цей процес навіть не місяці займав, а за кілька тижнів міг би бути завершений.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Телеканал Прямий