Патріарх Філарет зустрівся з представниками Європейської ради з міжнародних відносин29 жовтня 2018 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції делегацію Європейської ради з міжнародних відносин на чолі з колишнім президентом Латвійської Республіки (1999-2007рр.) пані Вайрою Віке-Фрейберга. До складу делегації увійшли дипломати, журналісти, представники неурядових організацій.

У зустрічі також взяв участь секретар Священного Синоду, представник Київського Патріархату при Європейських інституціях архієпископ Євстратій. 

Європейська рада з міжнародних відносин - це відома міжнародна неурядова організація, незалежний дослідницький центр, що спеціалізується на питаннях міжнародних відносин та безпеки. Організація заснована у 2007 році та має мережу у семи європейських столицях.

Під час зустрічі сторони обговорили релігійну ситуацію в Україні, зокрема процеси, які відбуваються в українському православ'ї. Патріарх Філарет відповів на питання гостей щодо надання Вселенським Патріархатом Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Його Святість, зокрема, спростував заяви противників автокефалії про релігійну ворожнечу в країні після створення єдиної Помісної Української Православної Церкви.

"Ми знаємо про те, що Москва хоче спровокувати релігійну нестабільність в нашій країні. Ми будемо приймати всіх заходів, щоб протистояння не було. Приєднання парафій до Української Церкви буде добровільним, виключно за рішенням самої парафіяльної громади" - сказав Патріарх.

Відповідаючи на питання щодо мови богослужіння в Українській Церкві Патріарх сказав: "Богослужбова мова в Українській Церкві є українська і проповідь звершується українською мовою. Але якщо парафія бажає звершувати богослужіння слов'янською мовою чи проповіді проводити російською мовою - ми не забороняємо".

Наприкінці зустрічі пані Вайра Віке-Фрейберга подякувала Предстоятелю Київського Патріархату за можливість зустрітися та побажала успіху у справі отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. "Ми залишаємо Вас із найкращими побажаннями щодо успіху Ваших починань у формуванні єдиної Церкви, як невід'ємної частини незалежної України" - відзначила очільниця делегації Європейської ради з міжнародних відносин.

На пам'ять про зустріч Патріарх Філарет подарував гостям друковані видання Київської Патріархії.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkva.info