"Це неможливо і цього не буде" - Євстратій(Зоря) не висуватиме свою кандидатуру на посаду предстоятеля ПЦУАрхієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря виключає висунення його кандидатури на посаду предстоятеля Єдиної помісної автокефальної православної церкви.

Про це він сказав в коментарі Українським Новинам,- повідомляє Християнський портал КІРІОС .

"Це неможливо і цього не буде", - сказав він.

Також Зоря повідомив, що самостійно не висуватиме свою кандидатуру на Об'єднавчому Соборі, оскільки такої процедури не існує.

"Це безпідставне і беззмістовне питання - жодного самовисування в Церкві немає", - зазначив він.

Зоря наголосив, що підтримував і буде підтримувати лише те бачення, яке є у Патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій Зоря дав відповідь на інформацію, яка з’явилася 5 грудня, що патріарх Філарет, нібито, не балотуватиметься на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви.

Cвою думку Зоря висловив у Facebook.

Євстратій Зоря відсилає зацікавлених до заяви патріарха Філарета, яку він зробив 19 листопада. Тоді Філарет повідомив, що самовисування кандидатур на Предстоятельство в Церкві не допускається канонами, проте раніше стало відомо, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме його кандидатуру для обрання главою новоствореної церкви.

“Патріарх Філарет ще 19 листопада публічно заявив, як він буде діяти, в тому числі у питанні обрання Предстоятеля єдиної помісної УПЦ. Тож прошу послуговуватися першоджерелом, а не коментарями чуток, поширення яких лише перешкоджає досягненню рішень, прийнятних для всіх учасників процесу. В чому, власне, на моє переконання, і є мета поширення таких чуток. Чим особливо зараз перейнялися засоби московської масової дезинформації”, – написав Зоря.

Він додав, що з наближенням Собору число «релігієзнавців» та коментаторів теми “росте в кубічній прогресії”. Але разом із тим, за його словами, є певні речі, коментувати які зараз не на часі. Причина в тому, що “праця триває”, а зайвий галас може їй зашкодити,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з поcиланням на narodna-pravda.ua.

 

В УПЦ КП також заявили, що Об'єднавчий собор відбудеться, незважаючи на введення воєнного стану.

Запровадження воєнного стану в 10 областях України не вплине на отримання Українською православною церквою томосу про автокефалію і на проведення об'єднавчого собору церков. Про це Українським Новинам повідомив речник УПЦ (КП) Євстратій (Зоря).

"(Воєнний стан) не вплине (на отримання томосу і об'єднавчий собор)", - сказав Зоря.

За його словами, об'єднавчий собор буде проходити в Києві, в якому не введено військовий стан.

 

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, Об'єднавчий собор пройде 15 грудня в Софійському соборі.