Патріарх Філарет назвав питання, які будуть розглядатися на Об’єднавчому соборі.Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що понад 50 архієреїв візьмуть участь в Об’єднавчому соборі щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні. Про це він заявив у п'ятницю, 7 грудня, у Чернігові,- повідомляє Християнський портал КІРІОС  з посиланням на tyzhden.ua.

 Зокрема, за його словами, найбільше представництво на архієрейському соборі матиме УПЦ КП – 40 архієреїв, українську автокефальну церкву представлятимуть 12 архієреїв, а також три або чотири представники будуть від УПЦ Московського патріархату.

 Водночас Філарет наголосив, що зараз йде боротьба, щоб церкви не об’єдналися і українська церква не була визнана.

 "Це все робить Москва, але через наших українських прислужників. Поширюють чутки, що патріарх піде у відставку і не буде балотуватися. Це неправда. Я до смерті буду патріархом, бо інтронізація була в 1995 році. І ніхто цієї благодаті не зніме", – підкреслив він.

Крім того, Філарет також зазначив, що на Об’єднавчому соборі будуть розглядатися питання об’єднання церков, обрання предстоятеля і прийняття статуту єдиної помісної православної церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще.

 "Ми гіршого не приймемо. І все відкинемо, якщо від нас будуть вимагати не корисне", – додав він.

 Як повідомляв Хритсиянський портал КІРІОС, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 Нагадаємо, у листопаді Синод Константинопольського Патріархату прийняв остаточне рішення про надання автокефалії Українській православній церкві..