Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Під час проведення ремонтно-реставраційних робіт у підземній церкві Різдва Христового, що в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври, будівельниками випадково було відкрито невідоме раніше поховання в локулу - склепінчастою ніші в стіні, призначеної для поховання. Про це повідомили в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

У порожнині локули знаходилися останки людського скелета в неанотомічному порядку. На думку фахівців це є ознакою перепоховання. Під час огляду в похованні зафіксовані фрагменти взуття покійного (шкіряні тапочки зі шнурівкою) і фрагмент плетеного хреста-параманда,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на KPLAVRA. Також в локулу виявлено уламок керамічної плитки, повністю покритою яскраво зеленою глазур'ю, яку попередньо можна датувати XVII-XVIII ст. Можливо, зазначена плитка в цьому похованні з'явилася випадково, а, можливо, є фрагментом його розбитої заслінки.

Поховання в Києво-Печерській Лаврі знайдене в локулу  має прямі аналоги у відповідних поховальних пам'ятках Дальніх і Ближніх печер Києво-Печерської лаври. На думку дослідників, воно могло бути здійснене після 1620р. По завершенню досліджень останки з поховання були повернуті в локулу. За припущенням археологів, згадане поховання навряд чи є одиничним і тому подальші ремонтні роботи в храмі вимагають постійного археологічного нагляду.

У печерах Києво-Печерської лаври, відкрите невідоме раніше поховання. (ФОТО)

У печерах Києво-Печерської лаври, відкрите невідоме раніше поховання. (ФОТО)

У печерах Києво-Печерської лаври, відкрите невідоме раніше поховання. (ФОТО)