Десятинна ЦеркваМитрополит УПЦ Володимир благословив братію чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці (знаходиться біля руїн Десятинної церкви - ред.) На щовечірню молитву за відродження Десятинної церкви.

До спільної молитви, яка проходить щовечора о 21:00, вже приєдналися віруючі УПЦ на Волині і в Криму.

Зокрема, митрополит Луцький і Волинський Ніфонт у листі наміснику Десятинного монастиря архімандриту Гедеону (Харон) запевнив, що буде «просити духовенство і мирян ввірених йому Волинської єпархії про молитви за утихомирення злих сердець, які зараз з усією ненавистю і люттю повстали на нашу віковічну святиню ». 

Підтримав будівництво оновленої Десятинної церкви також митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар.

Текст молитви, яку благословив Митрополит Володимир:«Господи Иисусе Христе, Сыне Божий! Ты бо рекл еси, без Мене не можете творити ничесоже; Призри на ны, молящиеся Тебе воздвигнути собор Десятинный, в честь Пресвятыя Владычицы нашея Богородицы и Приснодевы Марии, Еяже молитвами и всех Твоих святых помилуй нас. Аминь». 

Нагадаємо, що раніше проти будівництва Десятинної церкви на руїнах давньоруського храму виступили не тільки тисячі киян, а й місія ЮНЕСКО.

«Таке будівництво змінить лінію горизонту існуючого міського ландшафту, і може вплинути на візуальну цілісність і видатну світову цінність об'єкта (буферної зони Софії Київської)», - підкреслювали експерти. 

У лютому цього року був оголошений бліц-конкурс на концепцію сучасної музеєфікації залишків автентичних церкви Богородиці (Десятинної). 19 травня переможцями оголошеного конкурсу стали два проекти, які набрали однакову кількість голосів журі. Їх було вирішено об'єднати.

Одна з концепцій-переможниць, яку представив архітектор Андрій Миргородський, передбачає музеєфікацію залишків історичного фундаменту, зведення скляного покриття над ним із спорудженням каплиці біля входу з боку Пейзажної алеї та відновлення ротонди за музеєм.

Друга ж концепція-переможниця, запропонована архітектором Ольгою Кругляк, передбачає потужну забудову на місці Десятинної церкви, а саме зведення важкого храму-"панцирники" зразка Х століття на фундаментах Десятинної церкви.

 

 

 

За матеріалами: УНІАН